סער ינקו מהפועל גבעת נשר הוא ספורטאי העשור של ספורט החרשים

(אס"ח)
(אס"ח)
(אס"ח)
(אס"ח)
(אס"ח)
(אס"ח)
(אס"ח)
(אס"ח)
הקלע בן ה-25, לקוי שמיעה מלידה, הוכתר כספורטאי העשור של ארגון ספורט החרשים בישראל בענפים האישיים. סער, הנדסאי מכונות ברפא"ל, שבר שיא עולם, זכה במדליה אולימפית ובעוד הישגים בינלאומיים במשך השנים. ינקו: "המטרה שלי היא להמשיך ולייצג את המדינה ואת הקהילה שלנו דרך תחרויות הקליעה, והתואר הזה רק מגביר עבורי את המוטיבציה להגיע אל הישגים גדולים נוספים"

21.2.2020

סער ינקו בן ה-25 הוא קלע כבד שמיעה מלידה המתאמן בהפועל גבעת נשר כ-9 שנים. סער נבחר כספורטאי העשור בענפים האישיים של ארגון ספורט חרשים בישראל (אס"ח) ואת הפרס הוא קיבל בארוע השנתי של אס"ח המסכם את פעילויות ספורט החרשים בארץ ובעולם.

סער מייצג את ישראל במפעלי ספורט החרשים בעולם: אליפויות אירופה, אליפויות עולם ואולימפיאדות לקויי השמיעה. בשנים האחרונות סער מדורג בצמרת העולמית של ספורט החרשים עם הישגים מרשימים, שיא עולם ברובה ל-50 מטר ומקום רביעי באליפות העולם, קזאן רוסיה 2016, מדליית ארד אולימפית 50 מטר– סמסון טורקיה 2017 , מקום חמישי אליפות אירופה – מוסקבה 2019. ברובה אוויר סער דורג השנה במקום השני באליפות ישראל ובמקום השלישי באליפות הפועל.

בימים אלו סער מתאמן לקראת אליפות העולם לחרשים שתיערך בקיץ בשווייץ, ולאולימפיאדה לספורטאים כבדי שמיעה שתתקיים בשנה הבאה בברזיל.

ינקו, תושב רמת ישי, מתאמן בהפועל גבעת נשר תחת הדרכת המאמן ולדימיר פיבנר ועובד בחברת הייטק שבבעלות רפא"ל כהנדסאי מכונות לאחר שאת שירותו הצבאי עשה גם כן ברפא"ל.

לאחר הכתרתו כספורטאי העשור אמר סער: "אני גאה להיות ספורטאי העשור. זו הרגשת אושר. הדרך עוד ארוכה ואני מקווה לזכות במדליה גם באולימפיאדה הבאה. המטרה שלי היא להמשיך ולייצג את המדינה ואת הקהילה שלנו דרך תחרויות הקליעה, והתואר הזה רק מגביר עבורי את המוטיבציה להגיע אל הישגים גדולים נוספים".