סימני מים

(דוברות איגוד השחייה)
(דוברות איגוד השחייה)
(דוברות איגוד השחייה)
(דוברות איגוד השחייה)
(דוברות איגוד השחייה)
(דוברות איגוד השחייה)
(דוברות איגוד השחייה)
(דוברות איגוד השחייה)
לאחר אקספרימנטים בזום ותחרויות וירטואליות, הוזנקה סוף סוף תחרות שחייה נורמלית בישראל. מועדוני הפועל עמק חפר ומכבי חיפה חברו כדי להרים תחרות בווינגייט ואפילו שני שיאי נוער לאומיים יצאו מזה, כולל שיאו של גל כהן גרומי מהפועל הוד השרון. אסף מימון, מנהל הפועל עמק חפר: "המטרה שלנו היא להגיע להישגים ספורטיביים מבלי לסכן אנשים". ועדיין, הספורט משווע לסיוע המדינה: "ילדים לא לומדים לשחות. מועדונים מאבדים שחיינים"

 בשעה טובה התקיימה בסוף השבוע האחרון תחרות שחייה ראשונה, לא וירטואלית ולא אינטרנטית, מאז פרוץ משבר הקורונה, והיוזמה היא של הפועל עמק חפר ומכבי חיפה. איגוד השחייה סייע לשני המועדונים והבריכה האולימפית במכון ווינגייט אירחה מעל 350 שחייניות ושחיינים. הכל התקיים על פי הנחיות משרד הבריאות, ומדובר בעצם רק בחלק הראשון של התחרות, ואילו החלק השני ייערך בסוף השבוע הבא עם מספר דומה של משתתפים.

אסף מימון, מנהל הפועל עמק חפר וחבר טרי בהנהלת איגוד השחייה, מרוצה מאוד: "היתה התנהלות מופתית, הן מבחינה ספורטיבית והן בעמידה בתו הסגול של משרד הבריאות עם כל ההפרדות הנדרשות בין אנשים. צריך להדגיש כי מדובר בתחרות רק עבור שחייני איגוד רשומים. בנוסף, נלמד את המסקנות מהתחרות, שהיא ראשונית בתקופה מורכבת זו, כדי לדעת איך מתפעלים הכי טוב תחרויות בעידן החדש בו נגזר עלינו לשמור על כללי זהירות בריאותיים יוצאי דופן כמותם לא היו מעולם בתחרויות. המטרה שלנו היא להגיע להישגים ספורטיביים מבלי לסכן אנשים".

ואכן, הישגים ספורטיביים היו. גל כהן גרומי מהפועל הוד השרון קבע שיא ישראלי חדש (18-) ל-200 מעורב 1.56.85 דקה, ובאותה שכבת גיל רשמה אביב ברזילי מחיפה 59.42 שניות ב-100 מטר גב.

מימון: "המטרה הראשונית היתה חזרה לפעילות מאז פרוץ הקורונה, שתלווה אותנו עוד הרה זמן לצערי, אבל קיבלנו גם שני שיאי גילאים, ספורטאי אחד שכבר עבר קריטריון אולימפי לטוקיו, רון פולונסקי, ואנחנו מקווים כי נראה אולימפיים נוספים בחלק השני של התחרות. התחרות בסופש היתה פתיחה טובה לעונת התחרויות והיא בהחלט היתה מספקת לתקופה זו".

אגף השחייה של מועדון הפועל עמק חפר ממשיך בפעילותו בשלוש בריכות: בית יצחק, גבעת חיים איחוד ובבריכת יכון שליד בת חפר. עם זאת, אין כיום פעילות ספורט שהיא מובנת מאליה, והקשיים רבים.

מה עשה משבר הקורונה למועדון שלך?

"כמו כולם, אנחנו משתדלים לעמוד בתנודות של הפסקת פעילות וחזרה. בעיקר, יש פגיעה בהשתתפות ילדים. כמו בכל מדינת ישראל, זה לא טוב שילדים לא לומדים לשחות. יש כמובן גם פגיעה כלכלית אבל יש לציין את המועצה האזורית של עמק חפר ואת מרכז הפועל שמסייעים, כך שיחסית, המצב אצלנו טוב. מועדונים רבים איבדו פשוט שחיינים. המצב קשה ואנחנו חייבים סיוע של המדינה".

מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין בירך על קיום התחרות ושיבח את החברים מהמועדון המארח ומהמועצה האזורית של עמק חפר: "מרכז הפועל ואגף הספורט במועצה האזורית עמק חפר משתפים פעולה בתחום הספורט מזה שנים רבות. אין ספק כי עבודתו המסורה של פיליפ סימון מנהל המחלקה בכל תחומי הספורט מניבה תוצאות נהדרות. גם תרומתם של ראשי המועצה לדורותיהם באה לידי ביטוי במשאבים הרבים המוקצים לספורט. ספורטאי המועצה האזורית מובילים בתחום השחייה, הכדורעף, כדורגל נשים, שייט ועוד. כל הכבוד ויישר כח".