סטטוס קוו בצמרת הריצה ואופני ההרים

מאות הרוכבים והרצים של הספורטיאדה שצפו את המדבר בבוקר הפתיחה של תחרוית הספורטיאדה ה-39 אבל לא נרשמו זעזועים על ראש הפודיום

הבוקר הראשון של הספורטיאדה נפתח גם השנה עם החמה ממזרח ומאות רצי השטח ורוכבי אופני ההרים במדבר.
גם בין שמות המנצחים לא היה משהו חדש. שליטה טוטאלית של כוכבי השנים האחרונות אם כי באופני ההרים זו היתה רק תחרות ראשונה בטור הנמשך שלושה ימים.

יוליה רפקין מבנק הפועלים, אופני הרים, אחרי ניצחונה הרביעי ברציפות במסלול שאורכו 19 קמ: "תמיד כיף לנצח בספורטיאדה אבל תמיד זה קשה בכל פעם מחדש".

ניצחון רביעי ברציפות גם לניר אשכנזי מחברת החשמל בגברים: "אני מתאמן חזק ויש תוצאות. המסלול מאתגר אבל מסומן היטב. אני מאוד נהנה להתחרות כאן".

ומה תגידו על עדי גלבוע מבנק לאומי שרשמה הבוקר ניצחון חמישי רצוף בריצת ה-5 קמ בשטח? עבור גלבוע עצמה מדובר בהכנה למרתון ולנסיה בחודש הבא: "הספורטיאדה חוויה נהדרת והכנה מצוינת בשבילי. המסלול מאתגר והארגון מצוין".
ובגברים, ניצחון שלישי רצוף לרץ אדיר כהן מפלאפון: "היה בי חשש הפעם כי הייתי פצוע מיוני עד ספטמבר. הלך קשה הבוקר אבל בסוף הצלחתי לתת ספרינט בפיניש".

330 רצות ורצים השתתפו במקצה, ואילו באופני ההרים רכבו 180, ובנוסף, 60 זוגות אופני טנדם לעוורים עליהם רוכבים 120 איש כשבכל זוג אופניים נמצא מקדימה רוכב רגיל ומאחורה רוכב עוור.