נתניה מארחת מחר את אולימפיאדת הילדים

מרכז הפועל בין נותני החסות לאולימפיאדת הילדים ה-12 שתתקיים בל"ג בעומר בנתניה בהשתתפות אלפי תלמידי כיתות ז עד ט מכל רחבי ישראל

אולימפיאדת הילדים הינה אירוע ספורטיבי-חינוכי-חברתי של משרד הספורט, הרשויות המקומיות, גופי ספורט כמו הוועד האולימפי, אילת (הענפים הלא אולימפיים) ועוד, בנוסף למרכז הפועל, שמתקיים כבר 12 שנים. בעבר הוא התארח סימולטנית במספר ערים אך עם השנים הוחלט לקיימו בעיר מארחת אחת כדי ליצור פסטיבל ספורט ענק לצעירים.

אלפי הספורטאים הצעירים יתחרו ביום חמישי בנתניה בעשרות ענפי ספורט וייצגו את היישוב בו הם גרים, כשהפעם יש מעל מאה יישובים, ערים וכפרים. בשל החום הכבד הוחלט הפעם לבטל את האירועים המתקיימים בחוץ ולקיים רק את ענפי הספורט המשוחקים באולמות.השנה יעמדו המשחקים בסימן "להרגיש נגיש" עבור ילדים עם מוגבלויות. בין היתר ייעשה ניסיון לשבור את שיא גינס בעולמי כש-1800 ספורטאים יעמדו בתוך סמל כסא גלגלים שיצוייר על מגרש כדורגל ויצולם מלמעלה.הילדים יחוו מפגשים עם ילדים ממקומות שונים, יחוו השתתפות בתחרות רב ענפית, דרמות, טקסי הענקת מדליות והרבה כיף ואחווה. מעין דגם מוקטן של המשחקים האולימפיים ביום אחד במכון ווינגייט, בארוע שנוצר על ידי איחוד כוחות של גופי הספורט השונים בישראל.