נשר ממריא

שחקני "רובי שפירא" (אליעד לירון)
שחקני "רובי שפירא" (אליעד לירון)
הפועל "רובי שפירא" חיפה מתעצמת מילד לילד, מתחברת לצפון, מתקרבת לעיר ורוצה לחגוג בסיום העונה עליה ללאומית באצטדיון נשר, ועדיין, היו"ר אבי קאופמן חולם על איחוד: "קשה לי עם זה. אני מקווה שיום אחד נתאחד ותהיה לנו קבוצה טובה ואיכותית"

הפועל "רובי שפירא" חיפה, מיזם האוהדים שכמעט ומצא עצמו בליגה הלאומית, פותח בשבוע הבא העונה נוספת בליגה א צפון. החדשות העיקריות הן המעבר מעכו לנשר, קרוב יותר לבית, מה שגורם ליו"ר אבי קאופמן להאמין כי ממוצע הקהל למשחק יעלה מעל ל-400 כפי שהיה אשתקד בעכו. אבל לא רק בשל הקירבה הגאוגרפית.

קאופמן: "בנינו קבוצה יפה ואיכותית ואני מקווה כי נעמוד במטרה שהיא עלייה ללאומית. התמודדנו עד הסוף בעונה שעברה אבל הפועל חדרה היתה טובה יותר והגיע לה לעלות. לפלייאוף כבר הגענו עם שחקנים פצועים ומורחקים ואני מקווה כי יישמנו את הלקחים לקראת העונה הקרובה".

הסגל התחזק, כשהשמות הבולטים הם עאהד עזאם והשוער חיים זיסקינד, אשר יש המכתירים אותו כשוער הטוב בליגה. אלה ואחרים אמורים לסייע למאמן שצמח בהפועל חיפה המקורית, עודד קוטר, לרשום תקדים נוסף בהיסטוריה הצעירה של המועדון.

ואם כבר קוטר וקאופמן, ילידי הפועל חיפה, אי אפשר שלא לשאול על הפיצול והשבר הגדול. קאופמן מודה: "קשה לי עם זה. אני מקווה שיום אחד נתאחד ותהיה לנו קבוצה טובה ואיכותית. כיום חשוב לנו להנציח את זכרו של רובי שפירא, שנתן כל כך הרבה למועדון והביא את האליפות היחידה שלו. לרובי ז"ל היתה זיקה מיוחדת לילדי המועדון ואנחנו מחוייבים להנציח את זכרו דרך עשייה".

ואכן, על פי המוטו הזה יש להפועל רובי 8 קבוצות ילדים ונוער, פעילות עם מועדונים אחרים בצפון, פעילות בבתי ספר, תרבות וחינוך לצד הכדורגל, והכל הולך וצומח. קאופמן: "יום אחד יתברר שמעבר לקבוצה הבוגרת יש מאחורינו אלפי ילדים. אלמלא בעיית המתקנים היו לנו 15 קבוצות צעירות".