נעים להכיר: שחקניות השש-בש כובשות את הספורטיאדה

עדינה כוכבי, מירב עמר ואלישבע צברי הן שלוש נשים שעובדות בקופת חולים כללית ובין בדיקה לבדיקה משחקות את המשחק האהוב עליהן: "זה נותן לי רוגע והנאה"

שש-בש זה בדרך כלל משחק אותו משחקים גברים, אך אם תגיעו לספורטיאדה תראו לא מעט נשים זורקות קוביות, מתפללות למספרי מזל ומנצחות לא מעט גברים במשחק הממכר.

עדינה כוכבי, מירב עמר ואלישבע צברי, הן שלוש נשים שעובדות בקופת חולים כללית, אך בין לבין חברות בקבוצת השש-בש של מקום העבודה. הן מתחרות מול קבוצות של חברת חשמל, מקורות, ועיריות, יש להן גביעים משנים קודמות, מתמידות להגיע למשחקים ומתאמנות ביום יום עם המשפחה.

בכל פעם שמגיע אירוע הספורט הגדול במדינה, הספורטיאדה, הן לא מוותרות ובכל שנה מגיעות לאילת כדי להתחרות. עדינה כוכבי (67) סיפרה על ההנאה מהמשחק: “זה נותן לי הנאה, רוגע. אני אוהב את השש-בש. משתדלת להגיע ולהתמיד זו ספורטיאדה תשיעית שלי. בהתחלה שיחקתי באולינג, מיציתי את המשחק והחלטתי לעבור לזרוק קוביות. אני מחכה ממשחק למשחק, ומאוד מקווה להמשיך לשחק זמן רב”.מירב עמר (53) התייחסה למשחק שמזוהה דווקא עם גברים והבהירה: "כל משחק יכול להיות גם של אישה. התחביב הכי גדול שלי זה לנצח גברים. אני קבוע מנצחת גברים, המשחק הזה לא תלוי בכוח, צריך קצת מזל בקוביות וחייב לדעת מהלכים, לעבוד נכון, לסגור, לפתוח, לא לשחק שטחי, כמובן שצריך ריכוז, איפה להכשיל ואיפה לחכות בפינה. אם אתה לא יודע לשחק ולעשות מהלכים אז עדיף לא לשחק שש-בש".