נעים להכיר: הפועל יבנה

מרכז הפועל שותף בימים אלה להקמת 'יש מאין' נוסף בספורט הישראלי, מועדון כדוריד הפועל יבנה. כמו בכל מיזם כזה נדרש משוגע לעניין, ואיש הכדוריד המקומי הוא אריק קורס, משחקני הפועל רחובות המיתולוגית, שעבר לגור ביבנה לפני 35 שנים ומאז הוא חולם ומנסה להקים מועדון, ללא הצלחה, עד שהעירייה ומרכז הפועל נכנסו לעניינים.

קורס: "אני אוהב את הענף ואין סיבה שלא יהיה כדוריד ביבנה. במדינה המובילה בעולם בכדוריד, גרמניה, המשחק פופולרי במיוחד בערים הקטנות-בינוניות כדוגמת יבנה. וזה לא שיש כאן כדורגל מי יודע מה בעיר".

לאחר הבחירות העירוניות האחרונות נפגש אריק עם ראש העירייה צבי גוב ארי ויצא ממנו מרוצה: "הצגתי בפניו את הרעיון ומכיוון שהוא אוהב ספורט ובכלל בעד קידום נוער, חינוך ותרבות, הוא הביע הסכמתו ונתן הוראה למחלקת הספורט למצוא לנו אולם".

אגב, לפני 45 שנה פתח אריק את בית הספר הראשון לכדוריד לילדים ברחובות יחד עם כוכב העל וחברו להפועל רחובות, מישה יוסיפוביץ, וכעת הוא סוגר מעגל על ידי שיתוף פעולה עם מועדון עירוני רחובות, שיצרף את ילדי יבנה לפעילויות ויאפשר כניסה למשחקי הבוגרים בליגת העל.

לא היה כל כך פשוט למצוא מתקן כי הכדורסל השתלט זה מכבר על אולמות העיר, אבל לבסוף מצא החוג של אריק בית בבית הספר האקולוגי, וזהו מרכז הכדוריד של העיר להלן. אריק גייס למען המשימה את איגוד הכדוריד ואת שחקני נבחרת ישראל, שהגיעו ליום של הדגמה, חתימות וסלפי עם הילדים, והחוג החל לפעול עם 12 ילדים בכיתה ד. ילדה בכיתה ז, שעברה לגור ביבנה מראשון לציון, שם שיחקה במכבי, הביאה עמה חמש חברות והנה פתאום יש גם קבוצת בנות.

"זה הולך לאט לאט אבל מצאנו מגרש נוסף לבנות, בחוץ כמובן, אבל מקווים לקבל בהמשך גם אולם סגור. אנחנו מגייסים ילדים בפייסבוק ובכל דרך אפשרית".

מרכז הפועל העביר למועדון הטרי 60 יחידות ציוד לילדים כשכל אחת כוללת תיק, כדור, חולצה ומכנסיים, ואריק אומר: "הציוד כבר אצלנו ומגיעה המון תודה למרכז הפועל על התמיכה. עכשיו רק צריך שילדי יבנה יגיעו".