נס כתום אדום

ניר גלבוע
ניר גלבוע
סקציית הכדורגל של נס ציונה, מבית משפחת הפועל, היא ללא ספק ההפתעה המרעננת של הכדורגל הישראלי לאחר שהשלימה זינוק מליגה א ועד ליגת העל תוך שנתיים, אחרי חמש שנים בליגה השלישית ו-51 שנים לאחר הפרידה מהליגה הבכירה בישראל

רק לפני ארבע שנים היא התאוששה ממצב של פירוק ופשיטת רגל. העירייה הקימה אז עמותה לניהול המועדון, וזו מינתה את היור אלי כהן ואת שחקן העבר המקומי, רונן זייגרמן, כמנכל. זייגרמן, שנרגע עכשיו בתאילנד מהדרמה, מנתח בשקט שאחרי הסערה את ההצלחה: "ניהול שפוי, שקט, יעיל, בחירת אנשים בפינצטה. כך אנחנו עוד מהימים בליגה א וכך נמשיך גם בליגת העל. מן הסתם נמשיך להיות הקבוצה בעלת התקציב הכי קטן בעונה הבאה כפי שהיינו בלאומית, אבל נבנה קבוצה צעירה עם שחקנים מוכשרים ומאמן ברוח הקבוצה הזו. זו תהיה קבוצה אנרגטית ואני מאמין שגם בליגת העל נעשה את העבודה כמו שצריך".

כזכור, המאמן החתום על ההצלחה, עופר טסלפפה, לא ממשיך מכיוון שאין לו תעודת מאמן מתאימה והוא גם לא מוכן להיות איש צללים, מהצד, ועל כן בימים אלה מתנהלות שיחות עם מועמדים פוטנציאליים למשרה.

זייגרמן עצמו צמח בנוער של הסקציה עד שנמכר לפני גיל 17 לביתר תל אביב ועשה קריירה בליגה הראשונה. פציעה מוקדמת אילצה אותו לפרוש והוא עשה חייל בעסקים. לפני שבע שנים הוא התפתה לשוב אל הכדורגל, אל קבוצת נעוריו, והוא החל לעבוד במחלקת הנוער עד שמונה לנהל אותה מקצועית.

פרט לתמיכת העירייה, כולל ראש העירייה הטרי שמואל בוקסר, שאביו היה בין מייסדי המועדון, מציין זייגרמן את מרכז הפועל כשותף לסיפור ההצלחה: "הרבה תודות מגיעות להפועל. אם זה המנכל יורם ארנשטיין שאף כיבד אותנו בנוכחותו בכל משחקי הפלייאוף העליון, אם זה רכז הכדורגל מיכאל (קיכלה) וייסמן האחד והיחיד שעוזר לנו תמיד ועם הרבה רצון, ואם זו מנהלת החשבונות רות קובי המסייעת לנו עם ביטוחים וכל מיני דברים בשוטף".

ניר גלבוע, מנכל קבוצת צוות 3 וספונסר הקבוצה, שהוא גם חבר של זייגרמן, הכריז במסיבה שנערכה לכבוד העלייה כי הוא גאה בקבוצה וימשיך את תמיכתו הכספית בה גם בעונה הבאה. גלבוע התרגש מההצלחה ואמר: "אני מאוד גאה בהישג ומחכה כבר לליגת העל. תתחילו להתרגל לחיים בליגה של הגדולים, אני בטוח שגם שם נככב".