נס חזק

קרדיט שחר גרוס דף הפייסבוק סקציה נס ציונה
קרדיט שחר גרוס דף הפייסבוק סקציה נס ציונה
קרדיט שחר גרוס דף הפייסבוק סקציה נס ציונה
קרדיט שחר גרוס דף הפייסבוק סקציה נס ציונה
קרדיט שחר גרוס דף הפייסבוק סקציה נס ציונה
קרדיט שחר גרוס דף הפייסבוק סקציה נס ציונה
קרדיט שחר גרוס דף הפייסבוק סקציה נס ציונה
קרדיט שחר גרוס דף הפייסבוק סקציה נס ציונה
אם תצליח סקציה נס ציונה במשימתה הבאה, הישרדות בליגת העל, ייתכן שאת חגיגות 70 השנים לקיומה היא תחגוג בליגה הבכירה בישראל ובאיצטדיון חדיש וחדש. נכון, הוא ממוקם ברחובות, אבל רועי אנקווה, בעלי הסקציה, טוען שהשכנים ישמחו לארח את הכתומים וזה יהיה בית ראוי על גבול שני הערים, מה שאולי גם יביא סוף סוף כמות קהל ראויה. בינתיים אנקווה חוגג עם הקבוצה, נח, מחפש מאמן ושחקנים לצד בית זמני לעונה הקרובה, ומספר כי בשום שלב לא שקל להחליף את המאמן ניר ברקוביץ: "מחליפים מאמן רק אם הוא מאבד את המלתחה". ראיון סיכום

במרכז הפועל שמחו השבוע על הצטרפותה המחודשת של סקציית הכדורגל נס ציונה אל הבימה המרכזית של הכדורגל הישראלי. בתום דרמה מהסרטים עלו הכתומים, ששייכים שנים רבות למרכז הפועל, אל ליגת העל, והשאירו מאחור שלל קבוצות צמרת שאיימו על כרטיס העלייה הנכסף במשך מחזורים רבים של הליגה הלאומית, רק כדי לנסות שוב בעונה הבאה בעוד שהנסציונים נפרדים ממשחקי שישי בצהריים..

לפני שלוש שנים חגגה הסקציה העפלה לליגה הבכירה לראשונה מאז שנות השישים אולם הסיבוב בליגת העל נמשך רק עונה אחת והקבוצה ירדה בחזרה אל הליגה הלאומית שם שהתה במשך שתי עונות. לא יהיה פשוט לשרוד גם הפעם כשהמגרש הביתי שלך לא מאושר לארח בליגת העל אבל הבעלים, רועי אנקווה, מבטיח תקיעת יתד וחזון לפתרון הבעיה עם קצת עזרה מהשכנים.

אנקווה: "צריך לשרוד בעונה הקרובה ואז כבר לעונה שלאחר מכן יהיה מוכן אצטדיון הכדורגל החדש על גבול רחובות - נס ציונה וזה יהיה בית אמיתי, חדש ויפה. אני יודע שברחובות יהיו שמחים לארח אותנו".

צריך לאמר כי האצטדיון יוקם על שטחה המוניציפלי של רחובות ויהיה שייך לה ולקבוצותיה, אבל מסתמן כי הוא ישמש גם כבית לסקציה, לפחות כל עוד היא בליגת העל. אבן הנגף בעונת הירידה היתה העובדה כי הכתומים נאלצו לארח בפתח תקוה ולא זכו להרגשת ביתיות של קהל תומך ולא למתקן שהוא בית. גם בעונה הקרובה תצטרך הסקציה לנדוד עם אוהדיה אל מחוץ לעיר, אולי שוב לפתח תקוה, אולי לאשדוד, או לפחות אל ראשון לציון הקרובה יותר.

בכלל, לאחר שראינו את נוף הגליל ומכבי פתח תקוה מעוטות הקהל יורדות ליגה, ברור שכמות הקהל יכולה להשפיע על התוצאות, ונס ציונה לא נהנית משפע ביציעים, אפילו גם במגרש הביתי, למרות שהעיר התפתחה מאוד בשנים האחרונות והיא ממשיכה לצמוח. הקהל לא נוהר בהמוניו.

אנקווה: "מי שאוהב את הקבוצה ייסע גם חצי שעה אל המגרש הביתי. למעשה גם השנה הגיעו למשחקים רק אלה שבאמת אוהבים את הקבוצה. אני מאמין שעם ההצלחות יבוא יותר קהל".

ומהו הסיכוי להצלחה בליגת העל? למה אתה חושב שהפעם תשרדו? תוכל להעמיד קבוצה שתישאר בליגה?

"גם בתחילת העונה בלאומית אמרו את זה עלינו ושאלו מה הסיכוי, והנה הצלחנו. כמובן שנוכל להעמיד קבוצה שתשרוד בליגת העל. אם לא הייתי חושב ככה אז גם לא הייתי מעמיד קבוצה לעליית ליגה השנה. אני בטוח שהסקציה נס ציונה תהיה ראויה לליגת העל".

סוגיה נוספת פרט לאצטדיון היא עמדת המאמן שכן ניר ברקוביץ, המאמן שחתום על ההעפלה האחרונה, סגר בהפועל חדרה. אז אנקווה מחפש מגרש ומאמן, שחקני חיזוק, זרים וישראלים, אבל לפני כל העבודה המורכבת הזו אפשר קצת להתרפק ולדבר על ההצלחה.

אנקווה: "נס ציונה הצליחה בזכות ניהול נכון, שחקנים טובים ומחויבים ומאמן מצוין ומחובר לשחקנים. המלתחה היתה מגובשת וזה הדבר הכי חשוב. החברתיות. לכן אני לא חושב שאנחנו מהווים הפתעה. צריך גם מזל, נכון, ובהחלט אני מסכים שהיה לנו גם מזל במחזורים האחרונים אבל האמת היא שהיינו טובים לאורך כל הדרך. היה משבר מתישהו ויצאנו ממנו בזמן".

שקלת להחליף מאמן בזמן המשבר כנהוג במצבים אלה בישראל?

"בכלל לא. מי שלא החליף מאמן עלה ליגה לבסוף. כך ריינה, כך אנחנו. לא היו לי ספקות כי ניר לא איבד אף פעם את המלתחה. מחליפים מאמן רק אם הוא מאבד את המלתחה וזה לא קרה אצלנו. רוב העונה היינו בצמרת בסך הכל".

כמה מהסגל שחגג השבוע יישאר?

"40-30 אחוז כנראה יישארו. לאחר שנמנה מאמן נשב אתו ונתכנן. בינתיים אנחנו בשבוע של הפסקה, חגיגות ומנוחה. מגיע לנו".