נס חדש בכדורעף הנשים

שיתוף הפעולה בין מרכז הפועל לבין עיריית נס ציונה הביא את המועדון החדש אל ניצחון היסטורי בליגת העל תוך 8 שנים. המייסד והמאמן, רוברט פרלוב: "חד עם תמיכתה של עיריית נס ציונה ומרכז הפועל אנחנו נעמיד את נס ציונה בקדמת הבמה של הספורט הנשי בארץ"

אחד השמות המרעננים ביותר בטקס פרסי הפועל לשנת תשע"ו היה "מועדון כדורעף נס ציונה", שהוקם בשנת 2008 על ידי רוברט פרלוב, תושב העיר, ועם תחילת דרכו נכנס לשיתוף פעולה פורה ומועיל עם מרכז הפועל בניצוחם של מנכל הפועל יורם אורנשטיין ורכזת הכדורעף כנרת גנצ'רסקי.

מקבוצת גברים בודדת בליגה א' הלכה וצמחה האגודה, דרך הקמת בית ספר לכדורעף בניהולו של שחקן הפועל בת ים ונבחרת ישראל לשעבר, רפי רולניק, והקמת קבוצת נשים. בתום עונת 2014/15, עם העפלתה של קבוצת הנשים אל הליגה השנייה, הלאומית, הוחלט להתמקד בבנות/נשים בלבד והוקמה בנוסף קבוצת נערות. בתום עונה אחת בלאומית והופעה היסטורית בפלייאוף העליון, נענתה האגודה להזמנת איגוד הכדורעף לקדם את קבוצת הנשים לליגת העל, זאת לאחר שהאגודות שסיימו לפניה כבר מחזיקות קבוצות בליגת העל או שלא היו מעוניינות לעלות.

המייסד והמאמן פרלוב: "ביליתי יותר מעשור בתעשיית ההייטק, בין היתר בפיתוח אפליקציות למכשירים ניידים. עם מימוש אופציית ליגת העל החלטתי לנצל את העקרונות שלמדתי במהלך השנים גם כאן. ממש כמו פיתוח מוצר חדש, גם תכנון של קבוצה חדשה מתחיל באפיון. וכשבאתי לאפיין איך אני רוצה שתיראה הקבוצה שאלתי את עצמי קודם כל מה חסר לי בכדורעף שאני רואה עכשיו בליגת העל, והתשובה הייתה קצב משחק מהיר בהתקפה - כמו שאנחנו רואים היום באירופה ובקולג'ים בארצות הברית. לשיטתי אנחנו 10-15 שנה אחרי אירופה באינטסיביות של המשחק. לכן החלטתי שאני רוצה להקנות לקבוצה שלנו סגנון משחק קולג'י - כזה שמתבסס על קבלה מדוייקת ויציבה והפעלה מהירה של המתקיפות. אני סבור שחסר לנו קצב משחק בליגה ומעבר לדרמה ומתח אנחנו צריכים לייצר סגנון משחק קצבי ודינמי שתופס את העין מעבר להכל. לכן בשלב הביצוע הוחלט על שחקניות חיזוק הבאות ממקומות שקצב המשחק הזה הוא הלחם והחמאה של הכדורעף והדבר טבוע בד.נ.א שלהן. בניתי גם על כך שהסגנון שהן מביאות איתן יחלחל גם לשחקניות האחרות בקבוצה ומעבר לכל פרמטר הישגי נראה קבוצה שכיף לצפות בה משחקת. אמרתי שאם זה יקרה, ההישגים יהיו פשוט פועל יוצא של העניין".לצורך העניין גוייסו שלוש שחקניות זרות מצפון אמריקה - ג'ניפר לרץ' (23, 1.78 מ') היא קבלנית שהגיעה מג'ורג'טאון, טקסס, ושיחקה במכללת אבילין כריסטיאן. קבלנית נוספת היא רויאל ריצ'רדסון (24, 1.85 מ') מרוקי מאונטיין האוס שבאלברטה, קנדה, מי שזכתה באליפות הקולג'ים בקנדה בעונה שעברה ואף נמתנה על סגל ב' של הנבחרת הלאומית הקנדית. סידני מיילס (23, 1.85 מ') מאוקלהומה סיטי היא אחת המוסרות הגבוהות בליגה והיא בוגרת מכללת אמורי שבאטלנטה. את עמדת הליברו מאיישת ליזה בוז'אנסקי (19, 1.75 מ') שהגיעה מהאלופה ומחזיקת הגביע מכבי חיפה והיא בוגרת האקדמיה למצויינות בווינגייט. את עמדות האמצע מאיישות יערה הרן (36, 1.74 מ') שהגיעה מהפועל ראשל"צ ושרית מיכאלי (21, 1.75 מ') שגדלה בבת ים ושיחקה במ.ס רמת אביב. אחרונות חביבות, הממשיכות מן העונה שעברה - בעמדת המצליבה הקפטנית ספיר ביבי (28, 1.81 מ') שגדלה בבת ים ושיחקה במדיה בליגת ועל ובמדי ק.ק תל אביב, ומתי מצליח (45, 1.73 מ'). מתי היא בוגרת תור הזהב של הפועל בת ים של שנות ה 80-90. לה זו עונה חמישית במועדון והיא מהווה את עוגן הניסיון לקבוצה הצעירה יחסית. רוברט פרלוב (39) עצמו, מאמן את הקבוצה מיום הקמתה וזו לו עונה שישית.

פתיחת העונה היתה מפתיעה במיוחד, עם ניצחון חוץ ברעננה, בתום משחק דרמטי. ביום שישי תשחק נס ציונה אצל ק.ק. תל אביב, ובשישי שלאחר מכן משחק בית ראשון בקריית החינוך (14.00) מול הדאבליסטית חיפה.

המאמן פרלוב: "נס ציונה הפכה לשיחת הליגה. וזו בדיוק המטרה שלנו השנה, להיות המרענן הרשמי של הליגה. אנחנו מביאים בשורה חדשה ומרעננת, ויחד עם תמיכתה של עיריית נס ציונה ומרכז הפועל אנחנו נעמיד את נס ציונה בקדמת הבמה של הספורט הנשי בארץ".