נטלי רייץ קיבלה אישור להתחרות בגביע האיגוד

נטלי רייץ
נטלי רייץ
המתעלמת שנמצאת בהליכי מעבר לאגודת אס"א ת"א, הצליחה להשיג את האישור להתחרות בגביע האיגוד לאחר התנגדות של מכבי ת"א

הנהלת איגוד ההתעמלות אישרה למתעמלת נטלי רייץ להתחרות בגביע האיגוד בהתעמלות אומנותית ע״ש ראובית הלפרין. ההחלטה התקבלה לאחר ישיבת הנהלה מיוחדת שהתכנסה ב-29/01/16.

רייץ, בת ה-14, שנמצאת בהליכי מעבר מאגודת מכבי ת״א לאגודת אס"א ת"א (מעבר שיתרחש בעוד יומיים), מעוניינת להתחרות בתחרות גביע האיגוד, אולם בשל התנגדותה של מכבי ת"א שרייץ תתחרה (מכבי ת״א רשמה לתחרות חמש מתחרות אחרות), התכנסה ההנהלה ועל פי המלצתו של היועמ״ש של האיגוד,  עו״ד ברוך פליקר, אישרה את השתתפותה בתחרות.

"החוק אינו מונע את פעילותו של ספורטאי בעת שהוא נמצא במעבר קטין" , קבע היועץ המשפטי, "אין שום מניעה משפטית וחוקית המונעת היום מספורטאית זו להשתתף בתחרות. בנוסף לכך יש את עניין רוח הספורט, חוק הספורט ואת חוק יסוד חופש העיסוק".

איגוד ההתעמלות אימץ את דעתו של היועץ המשפטי והנהלת האיגוד סבורה כי אין למנוע את השתתפותה של ילדה בת 14 בתחרות כה חשובה, רק בשל השתייכותה לאגודה זו או אחרת. איננו רוצים לשכוח את מהות העניין בספורט, והוא ההשתתפות בספורט, ואיננו רוצים למנוע השתתפות של ספורטאים בשל עניינים בירוקרטיים של יומיים לכאן או לכאן.

יו״ר איגוד ההתעמלות אופיר פז- פינס לא השתתף בהצבעה מכיוון שהוא עובד באוניברסיטת ת"א. פינס עצמו אמר: "הזכות להתאמן ולהתחרות היא קדושה בעינינו. זו זכות יסוד של כל מתעמלת ומתעמל וניתן לשלול אותה רק במקרים חריגים וקיצוניים, וזה לא המקרה".