נוצות של אור

5 מדליות בטורניר ראשון לציון ה-10 הבינלאומי של סבב הנוער האירופי לבדמינטון, כדור נוצה, הוכיחו כי מועדון הפועל אור עקיבא הוא יצרן כישרונות בלתי נלאה ואולי מותג הספורט הבולט ביותר בעיר

18.03.19

בסך הכל מדובר במועדון קטן וצעיר המונה רק כ-25 ספורטאים ואשר הוקם רק לפני 12 שנים בזכות השיגעון של המאמן הראשי לאון פוגאץ', מורה לספורט ולשעבר שחקן נבחרת ברית המועצות לנוער ונבחרת אוקראינה הבוגרת. פוגאץ', שלמד לתואר ביחד עם הכדורגלן עליו השלום, ניקולאי קודריצקי, מגדולי הזרים בכדורגל הישראלי וכוכב מיתולוגי של בני יהודה, עלה מדנייפרו ב-1994 והביא את בשורת הבדמינטון, וזה כולל שתי בנות שחקניות, אלינה, שכבר פרשה, ויובל, סגנית אלופת ישראל עד גיל 19 ואלופת ישראל בזוגות נשים וזוגות מעורבים.

יובל עלתה גם בסוף השבוע האחרון אל הפודיום לאחר שזכתה בשתי מדליות ארד עד גיל 19 בטורניר ראשלצ המעניק ניקוד בדירוג העולמי. בזוגות נשים היא עשתה זאת עם נסטיה בנטיש, ובזוגות מעורבים עם עידן שניידמן.

שניידמן אף הוא סיפור בפני עצמו, רק בן 14 ומסתמן כפוטנציאל ענק. גם הוא מגיע ממשפחת בדמינטון בהיותו בן של שחקן, דני שניידמן, ונכד של יור איגוד הבדמינטון, ד"ר מיכאל שניידמן.

גם מדליית כסף גרף הפועל אור עקיבא בקטגוריה עד 19 לאחר שדן סימנובסקי הפסיד בגמר הזוגות ביחד עם בן זוג זר.

מדליית הזהב הגיעה מהמחבט של שון לייטמן, שהוכתר כאלוף עד גיל 13 בזוגות וסגן אלוף בזוגות מעורבים, הכל עם שותפים מחו"ל.

כמו כן ראוי לציון מרק ארונצ'יק, בן 14 שדורג תשיעי בקטגוריה עד גיל 19.

פוגאץ': "בהפועל אור עקיבא תמיד גדלו כישרונות, חלקם עזב למועדונים גדולים יותר אבל אנחנו תמיד ממלאים את השורות ושולחים שחקנים לנבחרות ישראל בכל הגילאים. אנחנו מודים למרכז הפועל ולראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי, על התמיכה, ואני בטוח כי נוכל להגיע רחוק יותר אם העירייה תגדיל תמיכתה ותאפשר לנו להתפתח ולשים את אור עקיבא על מפת הספורט הלאומית".

פוגאץ' הוא גם מאמן נבחרת הנוער יחד עם אביב שדה מחצור, אבל את ההישג הגדול והמרגש ביותר הוא רשם לאחרונה בתפקיד מאמן הנבחרת הפאראלימפית כשהוביל את נינה גורודצקי ואמיר לוי לזכייה באליפות אירופה יחד עם המאמן ראובן מוזס. הצמד ייאבק בשנה הקרובה על הכרטיס למשחקים הפאראלימפיים של טוקיו 2020.