נגמר בתשואות ודמעות

(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
כמו בכל סיום של תחרות גדולה, כך גם היום השלישי והאחרון של הספורטיאדה סיפק כמה רגעים גדולים של התרגשות המוכיחים שוב את עוצמת המפעל הענק והחשוב הזה ובכלל של הספורט. רוכבת הטנדם העיוורת מיפו שירין אבו ריאש, הטניסאי ההוגן ביותר דורון שיפרין, דבוקת הרצים במדבר ומעופפות הכדורשת של רשות שדות התעופה, כל אלה שולחים אותנו הביתה עם הרגשת התעלות אנושית וטעם של עוד

בין מנצחי הקטגוריות השונות של אופני הטנדם לנכים, כולם סיפורים מרגשים אחד אחד, מצאנו לדגמא ולמופת את שירין אבו ריאש מיפו, עיוורת מלידה, שניצחה יחד עם עמוס דבש מחברת אינטל, רוכב רגיל, בקטגוריה עד גיל 45.

הציוות ביניהם חדש אולם זהו כבר ניצחון רביעי לשירין בספורטיאדה, כשהפעם, התחרות בת היומיים בה רוכבים 20 קמ במדבר לא היתה פשוטה כלל וכלל.

ביום השני סבלה שירין בת ה-36 מהתקף אסטמה. דבש: "שירין מדהימה. אמרתי לה 'בואי נעצור' אבל היא סירבה".

שירין, מתנדבת במחלקת הילדים שבאיכילוב: "אני פשוט רגילה לנצח. לא רציתי לוותר, לא לי ולא בשביל עמוס, כדי שירגיש וייהנה גם הוא מהניצחון. בזכותו ניצחנו".

עמוס עדיין נפעם מהתחרות ומהטנדם בכלל: "זו עבודת צוות ממנה אפשר ללמוד על זוגיות בכלל. על אכפתיות. זו תקשורת ייחודית ומתחזקת עם הזמן. עברנו משברים במדבר קשה והצלחנו בזכות שיתוף הפעולה בינינו".

המדבר היה קשה בבוקר גם לרצי ה-10 קמ במרוץ "דקל הטום" המסורתי של עיריית אילת. הרוח היתה חזקה אבל שיתוף פעולה אנושי ניצח את איתני הטבע.

וכך הסביר יניב קריספל מרצי רמת השרון של המאמנת זהבה שמואלי את ניצחון הבכורה שלו בספורטיאדה: "רצנו בדבוקה עד ה-8 קמ ועבדנו יחד בחסימת הרוח עד שכל אחד נתן מה שהיה לו בסיומת. זה מה שיפה בריצה. הרעות, החברות".

עדי גלבוע, חניכתו של מוטי מזרחי, שניצחה שלשום ב-5 קמ השלימה דאבל שני רצוף כשניצחה במרחק הכפול והודתה לפייסר שלה, שחר מיליס, שותפה לקבוצת בנק לאומי: "הרוח היתה קשוחה הבוקר אבל לא שברה אותנו. המון תודה לשחר. היה כיף בספורטיאדה וגם עברנו מסלול מאתגר כהכנה למרתון ולנסיה בחודש הבא".

סיפור מרגש התגלה בטקס פרסי הטניס כשעופר רגב, רכז הטניס, סחט תשואות מהקהל בטרם העניק את פרס הספורטאי ההוגן לדורון שיפרין מחברת חשמל תל אביב.
רגב הותיר את שיפרין ההמום עם דמעות בעיניים כשתיאר כיצד בכדור גורלי בגמר לגילאי +35 קיבל שיפרין בספורטיביות למופת החלטה שנויה במחלוקת של השופטים על כדור שנראה ספק נוגע בקו, ספק בחוץ, ובכך למעשה הוכרע הניצחון לטובת תומר גואטה מאלישרא. שיפרין לא יכול היה לעצור את הדמעות כשקיבל את הפרס אבל זכה לתשואות יותר מכל מנצח.

ולסיום, איך לא, גמר הכדורשת, ה-להיט של הספורטיאדה. אולם בגין היה מפוצץ כשרשות שדות התעופה חגגה ניצחון בגמר מול עיריית פתח תקוה, וההתרגשות בסיום היתה סוחפת.

חניכותיו של אסף גמזו נתקלו ביריבה גבוהה וחזקה אבל השלימו ניצחון חלק 0-2 כפי שעשו בכל חמשת משחקיהן בטורניר וזה עוד כשחברתן, כוכבת נבחרת ישראל בכדורעף לשעבר, נסטיה צ'בוטרו, נמצאת בחו"ל, ועדיין, החברות משדה התעופה המריאו אל הגביע הנכסף.