משחק של עונה ושל כבוד

(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
הפועל יזרעאל גלבוע ואסא תל אביב נערכות לקראת סדרת אליפות הרוגבי 2019. ביזרעאל, המטרה היא לשמור על הצלחת בקיבוץ ולהחזיר את הכבוד אחרי ההפסד הביתי בליגה מול התלאביבים, שנמצאים בתנופה ורוצים להחזיר את הצלחת לאוניברסיטה אחרי 3 שנים

19.02.19

כמו בשנה שעברה, הסדרה מורכבת משני משחקים, כשאסא מארחת בשבת הקרובה בווינגייט (12.00) את המשחק הראשון. יזרעאל גלבוע תארח בשבת שלאחר מכן (2.3) את המשחק השני והאחרון בזכות הישגה, מקום ראשון בטבלה הסופית של הליגה הרגילה.

אסא נאלצת לנדוד מספורטק תל אביב לווינגייט נתניה מפני שעמודי השערים במגרשה נתגלו כלא בטיחותיים. שינוי נוסף היא עברה מייד עם תחילת 2019 כשהמאמן מדרום אפריקה, סטפן לורנס, התפטר, ובמקומו הוחזר רענן פן, שאמנם היה שחקן יזרעאל בעבר אבל מזוהה יותר בשנים האחרונות כמאמן אסא וחתום על האליפות האחרונה מלפני שלוש שנים. פן לא נבהל מאיבוד הביתיות: "זה לא יפגע בנו. האמת היא שרק ליזרעאל יש באמת יתרון ביתיות בסדרה הזו כי היא מביאה קהל למשחקים ובמיוחד למשחקי הבית".

אסא, שפתחה לא טוב את העונה, לקחה ברצינות את משימת החזרת הצלחת לתל אביב ויצאה להתאמן ולשחק בקפריסין. היא ניצחה בהפרשים גדולים את שלושת משחקי הליגה האחרונים ופן מסכים כי היא מגיעה במומנטום טוב אל סדרת האליפות: "אני חושב שאנחנו פייבוריטיים אבל יזרעאל זה יזרעאל תמיד. איכשהו המשחקים נגדם הם תמיד קשוחים וצמודים, עוד כשהייתי שחקן יזרעאל, ולא משנה המומנטום או אם חסרים שחקנים".

תל אביב תארח במגרש הדרומי של ווינגייט שהפך להיות למגרש רוגבי קבוע עבור נבחרות ישראל. פן, שהוזעק לאמן מינואר מצהיר מפורשות: "המטרה היא להחזיר למועדון את צלחת האליפות".

בעונה שעברה ניצחו הצפוניים בחוץ ב-9 הפרש, הפסידו ב-6 הפרש בבית וחגגו אליפות בזכות הפרש ניקוד. גם במשחקי הליגה של העונה הנוכחית רשמה כל קבוצה ניצחון חוץ על יריבתה כך שלא בטוח כי המגרש הביתי יכריע אבל בקיבוץ נערכים בכל זאת למשחק השני והאחרון, שם ייגמר הכל. בנובמבר ניצחה יזרעאל 9-34 בתל אביב, ואילו עכשיו בפברואר ניצחה אסא בקיבוץ 8-26.

מאמן יזרעאל גלבוע, אמיר בויטלר: "שיחקנו עם הרבה צעירים בהרכב. לקראת המשחק השני אנחנו מנסים לייצר ארוע גדול ככל האפשר כדי שהקהל שלנו ידחוף את הקבוצה קדימה".

לפני משחק הבית ביזרעאל, לצד הנוף הגלילי היפהפה, יתקיים משחק בין קבוצת הנוער של המועדון, כשהיא מחוזקת בנערים מקבוצות אחרות, מול קבוצת נוער רומנית המתארחת בישראל לאחר שנערי יזרעאל עד גיל 16 התארחו אצלהם למשחקי אימון ברומניה.

בויטלר, לשעבר שחקן הקבוצה, משחק כיום בקבוצת המשנה והוא חתום כמאמן הבוגרים על שתי הזכיות באליפות בשנתיים האחרונות. לקראת הגמר השנה הוא נתקל בבעיית הרכב: "סבלנו מפציעות של כמה שחקני מפתח ומכך ששלושה שחקנים צעירים שלנו נסעו לשחק בדרום אפריקה. אני מקווה ששניים מהם יגיעו לפחות למשחק השני והאחרון. כרגע אנחנו קצת מתקשים כפי שראו בהפסד הביתי שלנו מול אסא, שנמצאת במומנטום טוב. במשחק הראשון ייקבע הטון של הסדרה. גם אם נצא משם עם הפסד קטן, אני מאמין שאצלנו בבית עם חזרת השחקנים החסרים המשימה אפשרית. הרמה של שתי הקבוצות דומה ואין הפתעות. אנחנו באים להילחם ולהחזיר את הכבוד".