משחי הפועל חוזרים

(עמוס גיל, קיבוץ גן שמואל)
(עמוס גיל, קיבוץ גן שמואל)
(עמוס גיל, קיבוץ גן שמואל)
(עמוס גיל, קיבוץ גן שמואל)
מרכז הפועל מחדש את מסורת משחי הפועל מחר בשדות ים. גם גרשון שפע, בין היתר, יזנק למשחה המים הפתוחים על שם שמשון בובר ז"ל, מענקי הפועל והספורט הישראלי בכלל

מחר (שישי) יתקיים משחה שדות ים ה-1 על שם שמשון בובר והוא מהווה את אליפות הפועל לשחייה במים פתוחים. כמאה שחייניות ושחיינים יזנקו לים מחוף קיבוץ שדות ים ב-8 בבוקר בארוע שבחסות מרכז הפועל ובשיתוף פעולה עם המרכז לחינוך ימי בשדות ים ומועצה אזורית חוף כרמל.

נוער, בוגרים ומאסטרס יקחו חלק בארוע המחייה מחדש את משחי הפועל שהיו לחלק מהנוף הספורטיבי בעבר. אלופי עבר כגרשון שפע, אלוף העולם מאסטרס, ישתתפו בתחרות, כמו גם טל סנונית, שחקן הכדורמים הטוב בכל הזמנים (לפי בחירת ידיעות אחרונות ביום העצמאות ה-70), ועוד.

שמשון בובר ז"ל, שהחל את דרכו הימית כמסייע למעפילים ערב קום המדינה, היה ממייסדי ענף השייט בישראל, בונה אימפריית השייט של הפועל שדות ים, המועדון המוביל בישראל גם כיום, אבל גם הוביל את כל ענפי הספורט בישראל כיור התאחדות הספורט ופעיל בכיר בהפועל במשך שנים רבות.

מפיק הארוע מחר, אריה לנדסמן, לשעבר כדורסלן הפועל גן שמואל וכיום אחראי הספורט בקיבוץ זה: "חשוב לחדש את את מסורת משחי הפועל. יש כיום משטי סירות לזכר שמשון, ומעכשיו יהיה גם משחה לזכר שמשון שעשה המון למען הספורט בישראל. אני מקווה כי הארוע ייהפך למסורת שנתית".

מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "הגענו להבנות עם איגוד השחייה על כך שיש להגביר את הפעילות בענף המים הפתוחים, ומשחה שדות ים הוא חלק מכך".