משחה שמריהו נאבל ה-1 יפתח את עונת השחייה

750 מתחרים יזנקו אל הבריכה האולימפית בווינגייט בשישי-שבת כולל מרק מליאר שינסה לקבוע שיא עולם בשחייה פאראלימפית. התחרות על שם המאמן האגדי שמריהו נאבל ז"ל שהלך לעולמו בגיל 99 וייסד את המועדון המארח, הפועל דולפין נתניה, אלופת המדינה

07.02.19

המשחה הראשון על שם שמריהו נאבל ז"ל יתקיים בסוף השבוע בבריכה האולימפית ווינגייט ויפתח את עונת הבריכות הארוכות, האולימפיות. הפועל דולפין נתניה, אלופת המדינה למועדונים, מארגנת כמדי שנה את המשחה הנקרא החל מעכשיו על שם מייסד המועדון ומגדולי המאמנים בישראל, שהלך לעולמו בשנה שעברה בגיל 99.

שחיינים בכל הגילאים מאילת ועד הגליל העליון, וכן שחיינים פאראלימפיים, יזנקו אל העונה החדשה ויבחנו את יכולתם לקראת תחרויות הקריטריון השונות בחודש אפריל. המשחים יתקיימו בשישי ובשבת בשעות 09.30 - 13.30, 16.00 - 20.00.

ישראל ויינשל, מנהל הפועל דולפין נתניה: "זו תחרות חשובה עבור כל השחייה הישראלית. מעל 900 ספורטאים ביקשו להשתתף בה אבל בשל קוצר הזמן בשעות בריכה יכולנו לרשום רק 750 לבסוף".

שמריהו נאבל החל דרכו בעמק הירדן ונודע כמאמן בעל עקרונות מאוד נוקשים בנושא חינוך הדור הצעיר. בהמשך דרכו הוא ייסד את הפועל נתניה ההיסטורית והעמיד דורות של שחיינים ומאמנים.

ויינשל: "התחרות היא בעצם מימוש הצוואה של שמריהו, והיא נועדה לעודד ספורטאים צעירים. הוא ראה בסימון דודיסון, לשעבר יור דולפין נתניה וכיום יור האיגוד, כממשיך דרכו, ואנחנו רוצים להנציח את זכרו של שמריהו ולשמר את המורשת שלו".

יורם ארנשטיין, מנכל מרכז הפועל, יעניק תעודת הוקרה למשפחתו של שמריהו נאבל במהלך התחרות.

שחייני הנבחרת האולימפית שוהים כרגע במחנה אימון ובתחרות בטנריף, אולם כל שאר הבוגרים אמורים להופיע בווינגייט בסופש, כולל בכירי הנבחרת הפאראלימפית ובהם מרק מליאר, שינסה לשבור את שיא העולם ל-1500 מטר חופשי.

התמונה באדיבות משפחת נארבל