כמעט כל קבוצות ליגת הרצים בעבודה של הפועל יתחרו במרתון תל אביב

מרתון תל אביב (רונן טופלברג)
מרתון תל אביב (רונן טופלברג)
כ-400 רצות ורצים מליגת הרצים בעבודה של הפועל יסתערו על המקצים השונים בסוף החודש, ולראשונה יהיה לליגה ייצוג גם במקצה המרתון עצמו

מרתון תל אביב יתקיים החודש בפעם ה-9 מאז התחדש וחזר מהקפאה, ולצד צמיחתו של הארוע, קשה שלא להבחין בצמיחת ליגת הרצים בעבודה של מרכז הפועל. כ-40,000 רצות ורצים ישתתפו בארוע כולו, מהם כ-10,000 במקצה המרתון עצמו, ולראשונה יכלול המקצה היוקרתי של המרתון רצים מהליגה למקומות עבודה של הפועל, מהם כמה רצים ממש איכותיים, שירדו כבר מגבול 3 השעות. בעבר השתתפו הרצים בעבודה רק במקצים הקצרים יותר.

קרוב ל-500 רצים ממקומות עבודה יתייצבו אל המקצים השונים ב-24 לפברואר, כשכמעט כל 40 קבוצות הליגה מיוצגות בארוע. נראה שם רצים ממשטרת ישראל, משרד החקלאות, חברת החשמל, בזק, מכון וולקני, ג'נרל מוטורס, וכולם נהנים מהשתתפות של 80 שקלים בדמי הרישום, כסיבסוד והטבה של מרכז הפועל. גם אחוז הנשים עולה משנה לשנה, הן בליגה והן במקצים של מרתון תל אביב, והוא נע בין 10 ל-15 אחוזים.

דוד זוארץ, רכז הליגה זו השנה השמינית ומאמן ריצה: "הליגה מקבלת יחס טוב מאוד ממנכל הפועל, יורם ארנשטיין, ומרכזת האתלטיקה חגית אמסלם, על מנת שתצמח עוד, וכדי שהקבוצות ייהנו מהטבות כאלה ואחרות. גם נוכחות הנשים מכובדת ובעליה משנה לשנה. נשמח אם מקומות עבודה נוספים מרחבי המדינה יצטרפו".

עיריית תל אביב העמידה פרס שיא לרץ שישבור שיא מסלול ויירד מתוצאה של 2.08 שעות - 50,000 דולר. כ-2 מיליון שקלים ייתרמו לעמותות במסגרת מיזם חברתי, והחגיגה הגדולה תתחיל בשבוע שלפני המרתון, באקספו שבככר רבין. כ-1,500 רצים יגיעו מחו"ל, וכן יתקיימו מקצים לחצי מרתון, 10 ק"מ ו-5 ק"מ, מקצי אופני יד לנכים ומקצי ילדים.