חצי מרתון עמק המעיינות ה-37 ביום שישי

מעל 3,000 רצים הבטיחו מקומם בסוף שבוע של טבע, ריצה ונופש. אקספו בניר דוד, מקצה עממי ל-6 ק״מ, גן גורו ואטרקציות נוספות מחכות לכם בארוע שבחסות מרכז הפועל

חצי מרתון עמק המעיינות יתקיים בפעם ה-37 ביום שישי הקרוב והחידוש הפעם הוא במקצה העממי החדש למרחק 6 קמ, שיעבור בפעם הראשונה בקיבוצי האזור, בית אלפא וחפציבה, ויכלול אף מקצה לאופני יד. במקצה זה ירוצו גם חברי העמותה למלחמה בסוכרת הנעורים. יותר מ-3000 איש יזנקו מקיבוץ ניר דוד, מאתר הסחנה, שם תתפרש גם התערוכה המסורתית כמו בכל מרוץ גדול עולם, ה'אקספו'. כמו בכל שנה, הרצים יעברו גם בעיר הגדולה של האזור, בית שאן, והמנצחים יוכתרו כאלופי ישראל על ידי איגוד האתלטיקה.

מרכז הפועל מעניק חסות למפעל ענק זה, כשהבשורה העיקרית הפעם היא חיבור הקהילה אל הארוע על ידי שילוב עסקים מהאזור - בתיירות, במסחר ובתעשייה - במרוץ. רבים מן הרצים ניצלו את הארוע כדי לשהות באזור בכל סוף השבוע ולטייל. האטרקציות התיירותיות במקום הן רבות, כשפרט לסחנה יש את 'גן גורו' עם הקנגורו, ועוד פינות טבע קסומות, ארכיאולוגיה ואתרים נוספים בתחום המועצה האזורית עמק המעיינות.

יורם ארנשטיין, מנכל הפועל: "מרוץ עמק המעיינות מוכיח כי החיבור בין ספורט לקהילה יכול לעשות רק טוב. אורח חיים בריא, נופש, חיזוק התיירות ועסקים אחרים באזור, לצד הישגיות ספורטיבית, שכן מדובר באליפות ישראל, כל אלה מוכיחים כי מדובר במפעל מבורך. הפועל גאה להיות שותף".

עופר פדן, מקים אתר התחרות: "אנשים אוהבים את המרוץ הזה. נופים מדהימים, מסלול שטוח, סוף שבוע של הנאה מושלמת. לאתר העלנו את רשימת כל בתי הארחה והעסקים הרלוונטיים של האזור".

מימד מרגש יהיה בדמות ריצת ה'פייסרים', המושכים של הרצים, מכיוון שהפעם אלה יהיו חבריו של עומר מנוס ז"ל, שהחליטו לשאת את דגלו. עומר היה ידוע בקרב קהילת הרצים בישראל כ"צלם הבית", כשהיה מופיע בכל מרוץ מדן ועד אילת עם מצלמתו, מצלם את כל הרצים ומנציח אותם בפעילותם. לפני כמה חודשים נפטר עומר בטרם עת, באופן פתאומי. יהי זכרו ברוך.