מושכים את מרתון טבריה למען "צלם הבית"

מרתון טבריה (באדיבות מרתון ישראל)
מרתון טבריה (באדיבות מרתון ישראל)
מרכז הפועל, השותף המסורתי בקיום מרתון טבריה בכל 39 שנותיו, סייע הפעם גם בפועלם החשוב של הפייסרים (מושכים), שעשו זאת לזכר עומס מנוס ז"ל. מספר שיא של רצים וגשם שוטף שהקשה על כל הארוע

אליפות ישראל ה-39 בריצת מרתון, טבריה 2016, תיזכר כאחת הגשומות והרטובות אי פעם, ועדיין, 2200 רצים התייצבו על קו הזינוק של הארוע הבינלאומי המסורתי, וגם השנה פרש מרכז הפועל חסותו על המפעל החשוב, המהווה גם תחרות קריטריון אולימפי ומעניק פרסים גדולים.

הדגש השנה בפעילות הפועל, מעבר לתמיכה הכספית והמוסדית מאחורי הקלעים, היה על הפייסרים - המושכים. אלה הרצים שמזנקים רק כדי למשוך את הרצים לתוצאות טובות ולא לשם התהילה האישית והשיא האישי, והפעם הם עשו את הכל לזכרו של "צלם הבית" עומר מנוס ז"ל, שהלך לעולמו בטרם עת לפני מספר חודשים. עומר היה איש יקר עבור קהילת הרצים בישראל, ולא לשווא כינויו היה "צלם הבית". הוא נכח בכל המרוצים וצילם תוך כדי ריצה את כל הרצים, שנהנו לראות את עצמם מתועדים לאחר מכן. כמו כן, הוא היה מארגן את הפייסרים במרתון טבריה.

לורנס גורדון מקבוצת "רצים עם לורנס" ושרונה לוי מאייר פנתה אל חגית אמסלם, רכזת האתלטיקה בהפועל, בבקשה לסייע בארגון הפייסרים הפעם, וזו פנתה ליורם ארנשטיין, מנכ״ל מרכז הפועל שהסכים לשיתוף פעולה מלא של הפרוייקט. הפייסרים רצו עם חולצות בעלות לוגו הפועל ואשר מנציחות את עומר, ולורנס ושרונה היו יותר שבעות רצון: "רצינו להמשיך את דרכו של עומר, וחגית הסכימה מייד לשיתוף פעולה מלא בפרויקט. בזכותה קיבלנו כל מה שפייסר צריך. בסיום קיבלנו הרבה פידבקים מהרצים, שסיפרו כי בזכות הפייסרים הם סיימו את הריצה".חגית: "העונג היה כולו שלי לראות את הפייסרים של 'הפועל למען הקהילה', מובילים את מאות הרצים בגשם שוטף, כל אחד במסלול שלו, כל אחד במהירות המתאימה לו".

יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל, נכח אף הוא במרתון הגשום ביום שישי שעבר: "מרתון מאוד קשה היה, ולמרות זאת מספר שיא של רצים. לא היה פשוט הפעם כי הגשם השתלט על הכל, אבל אני גאה בכך שמרכז הפועל מסייע למפעל החשוב הזה מיומו הראשון ומעניק לו עד היום גיבוי מוסדי וכלכלי. מרתון טבריה משלב ספורט עממי עם ספורט הישגי מהרמה הגבוהה ביותר, והוא תמצית פועלו של מרכז הפועל".