מרתון אדום ירוק

(צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב)
(צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב)
(צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב)
(צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב)
(צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב)
(צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב)
(צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב)
(צילום: רונן טופלברג, כפיים אקטיב)
רבבות רצים חוזרים למרתון תל אביב בשבוע הבא כדי להיות חלק מארוע ספורט ענק נוסף בו מרכז הפועל הוא שותף מסורתי ונותן חסות. אחרי הגבלות הקורונה, לא רק שהארוע חוזר במתכונת מלאה, עם חמישה מקצים, הוא גם מוכר רשמית כמרתון בינלאומי של התאחדות האתלטיקה העולמית, שהעניקה תו תקן לארוע. כמו כן, אלמנטים חדשים וירוקים של שמירת הסביבה הוטמעו הפעם בארוע, כשמילת המפתח היא מיחזור. והעיקר: ריצה לאורך הים ובנופים אורבניים כאחד, ואטרקציה לחובבים ולמקצוענים כאחד

17.2.2022

מרתון סמסונג תל-אביב 2022, מארועי הספורט המובילים והוותיקים בישראל להם שותף מרכז הפועל כנותן חסות, חוזר במתכונת מלאה בשבוע הבא (25.2) עם עשרות אלפי רצים ורצות הצפויים לקחת חלק באחד מחמשת המסלולים האורבניים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ ומקצה מיני מרתון שיתקיים ב-23 בפברואר בגבעת המופעים בגני יהושע ובמסגרתו גם יתקיים מקצה מרגש לילדים עם מוגבלות ובני משפחותיהם (500 מטר ו-1 ק"מ).

המרתון ייערך בפעם הראשונה לאחר שקיבל את ה-Label של התאחדות האתלטיקה העולמית, ה-World Athletics, ובכך הפך למרתון הישראלי הראשון בהיסטוריה להחזיק ברישוי זה ולהצטרף לרשימת המרתונים הגדולים והמובילים בעולם. המרתון החל בתהליך רישום זה לפני שנתיים, כאשר נציג מיוחד מטעם ההתאחדות הבינלאומית הגיע לבדוק אלמנטים ארגוניים במרתון, וההכרה הרשמית תיכנס לתוקף במרתון הקרוב.

תו התקן הוא תו איכות מיוחד למרוץ, שמחייב את מארגני המרוץ בהערכות מיוחדת על פי הנחיות ההתאחדות הבינלאומית בתחומים ניהוליים כמו: מדידה מדויקת ביותר של מרחק הריצה על-ידי מודד מוסמך בינלאומי, ארגון מקצועי של מסלול הריצה, מפרט רפואי בסטנדרט בינלאומי, מבדקים למניעת שימוש בחומרים ממריצים האסורים בשימוש ועוד, כל זאת בנוסף לשיפוט ולבקרה של איגוד האתלטיקה בישראל.

נקודת הזינוק של כלל המקצים תמוקם בשדרות רוקח בין פארק גני יהושע למרכז הירידים, משם ימשיכו הרצים למסלולים המסומנים לפי צבעים שיבדילו ביניהם ויעברו באתרים המרכזיים של העיר תל אביב- יפו. לאורך המסלול יעברו הרצים גם דרך שדרות רוטשילד, נמל תל אביב-יפו וחופי הים, טיילת רידינג, פארק גני יהושע, רחוב דיזינגוף, כיכר רבין, רחוב הירקון, רחוב אבן גבירול, יפו העתיקה ונמל יפו. מרתון סמסונג תל-אביב הוא בין המרתונים היחידים בעולם שעשרה ק"מ ממסלולו עוברים לאורך חוף הים. כ-7,000 תלמידות ותלמידים, וכן הורים ומורים מ-20 בתי ספר בעיר, ייצאו לעודד את הרצים במסלולים השונים ויהיו חלק מחגיגות המרתון.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "אנחנו נרגשים שוב לצאת לדרך. שנתיים אחרי פרוץ משבר הקורונה, המרתון חוזר לעצמו ובגדול, כאשר השנה אנחנו שמים דגש בשני היבטים. המרתון שלנו, אירוע הספורט הבין- לאומי הגדול בישראל, קיבל תו תקן מאיגוד האתלטיקה העולמי IAAF ו הוא המרתון היחיד בישראל העומד בקריטריונים שלו. הכרה זו חיונית כדי למשוך בשנים הקרובות יותר רצים מקצוענים. הנושא השני הוא המאמץ שלנו לשמור על איכות הסביבה. היום אנו משיקים את תכנית הקיימות של המרתון, במסגרתה בין היתר כמעט ולא נשתמש בבקבוקי פלסטיק ובכך נקדם את העיר גם בהיבטי קיימות וסביבה".

מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "מרכז הפועל שותף קבוע במרתון תל אביב מאז שנת 2009. העלייה המתמדת במספר הספורטאים הרצים במרתון מלמדת על האמון הרב שרוחשים הרצים לעירית תל אביב ולרשות הספורט העירונית. מרכז הפועל מאחל לרצות והרצים חוויה והנאה מהמרוץ ומאחלת למארגני המרתון תפעול קל ומועיל. בהצלחה".