מרכז הפועל ערך כנס בנושא רפורמת ביטוח הספורטאים

מאות ראשי מועדונים מכל רחבי ישראל התכנסו בווינגייט כדי להתעדכן בתיקון חוק הספורט

בעקבות תיקון חוק הספורט בנושא ביטוח ספורטאים, ערך אתמול מרכז הפועל כנס מועדונים במכון וינגייט, אליו הגיעו כמאתיים נציגי מועדוני הפועל מכל רחבי הארץ, מכל הענפים והמגזרים, על מנת ללמוד אודות השינויים בנושא.

יו"ר דירקטוריון הפועל, פרוספר בן חמו, מנכל הפועל יור ארנשטיין, והיועץ המשפטי, עו"ד יוסי גאייר, נשאו דברים והסבירו לראשי המועדונים את השינויים הצפויים, וזאת בעקבות שאלות רבות שצצו עם הסיטואציה החדשה. מנהל אגף הכדורגל ותחום הביטוח בהפועל, מיכאל וייסמן: "היה כנס מרשים בו נשאלו שאלות רבות. יש עדיין הרבה פרצות בחוק אותן יש לסגור".

בעקרון, כפל הביטוח ייפסק עבור תלמידי בתי ספר, ספורטאי מקומות עבודה וספורטאים המרוויחים מעל שכר המינימום, בעיקר מהליגות הבכירות. מצד שני, ספורטאים שעדיין חייבים בביטוח ספורט, ייאלצו, ביחד עם המועדונים, להתמודד מול עליית מחיר מצד חברות הביטוח. בעיקר, מדובר בספורטאים מליגות נמוכות בכדורגל וכדורסל, ובספורטאים מהענפים הקטנים יותר.

יורם ארנשטיין: "החוק לא פתר את הבעיות לכלל הספורטאים, אבל הוא פטר הרבה מאוד ספורטאים מכפל הביטוח המיותר. מרכז הפועל יסייע מקצועית, וייתכן שגם כספית, לעמותות הזקוקות לסיוע, כפי שעשה גם בעבר". עמי יקר,מנכל סוכנות הביטוח געש, נשא אף הוא דברים ואמר: "הפועל הוא הגוף היחיד שמתייחס לאחריות של האגודות".