מרכז הפועל מצדיע לזכרם של זיבלט וכפרי

צבי זיבלט ז"ל
צבי זיבלט ז"ל
הפועל בת ים
הפועל בת ים
הפועל עין שמר כדורעף (כפיר שני מימין)
הפועל עין שמר כדורעף (כפיר שני מימין)
כפרי מדריך את הפועל העוגן
כפרי מדריך את הפועל העוגן
צבי זיבלט ז"ל
צבי זיבלט ז"ל
מימין: אהוד דקל ז"ל, דוד כפרי ז"ל
מימין: אהוד דקל ז"ל, דוד כפרי ז"ל
הספורט הישראלי נפרד השבוע משתי דמויות מפתח, דוד כפרי ז"ל וצבי זיבלט ז"ל, אנשי מופת, שתרמו והטביעו חותמם על שני ענפים, הכדורעף והשייט, לאורך עשרות שנים. כפרי, מאמן נבחרות ישראל וקבלן תארים כשחקן ומאמן, נפטר בגיל 81. זיבלט, שופט שייט בינלאומי, מהבכירים בעולם, הלך לעולמו בגיל 84. מרכז הפועל מוקיר את זכרם ופועלם הרב למען הספורט בישראל.

4.10.2020

דוד כפרי, בן קיבוץ שריד, התחיל את קריירת המשחק בשנת 1954 בקבוצת הנוער של הפועל שריד. בגיל 16 עלה לקבוצה הבוגרת של המועדון ובשנת 1956 הוזמן לנבחרת ישראל אותה אימן מיכה שמבן. יחד עם הנבחרת, נסע לאליפות העולם בפריז.
בשנת 1958, כשחקן, הוביל דוד את הפועל שריד לזכייה היסטורית באליפות המדינה. בשנת 1961, צורף כפרי להפועל עין-שמר למשחק יחיד והיסטורי באליפות אירופה לקבוצות מול גאלטסטראי התורכית. מאז דוד היה חבר קבוע בנבחרות ישראל והשתתף גם באליפות העולם שהתקיימה בהודו.

בשנות ה-80 החל דוד את קריירת האימון בנבחרת ישראל לנוער ואף רשם איתה עלייה לאליפות אירופה.
קריירת האימון המשיכה בנבחרות ישראל לנשים וגברים, וכן, במספר קבוצות מובילות כמו הפועל בת-ים גברים עמה זכה באליפות המדינה שלוש שנים ברציפות בשנות ה-80, ולמעשה, כפרי הפך את בת ים למותג של כדורעף.

בין חניכיו לאורך קריירת האימון ניתן להזכיר שמות כמו : יניב בר נצר, אורי חבר, גל גלילי, יעקב הרשקו, יובל כץ, דני פרידמן ועוד שחקנים רבים וטובים, שעד היום ממשיכים להוביל את ענף הכדורעף. בנוסף, אימן דוד קבוצות נוספות כמו הפועל קרית אתא ומכבי רעננה נשים עמה זכה גם כן באליפות המדינה.

יעקב הרשקו, מנכל הפועל כפר סבא כיום ומי שהיה קפטן האימפריה של בת ים בימי כפרי, אמר: "תודה על שהפכת אותנו לספורטאים טובים יותר, שהפכת את הפועל בתים לאימפריית כדורעף. עיר קטנה שהפכה למעצמה. השארת חותם ודרך. חבל שהלכת ככה בלי לאמר מילה, אבל נזכור אותך, ושמך חקוק אצלנו בנשמה".

יהי זכרו ברוך.

איש הים צבי זיבלט החל דרכו בצופי ים ולאחר שירותו הצבאי הפליג בדגם ההולנדי המעופף במועדון כרמל חיפה. עם השנים הפך להיות שופט בקיא ומומחה בעל שם עולמי בחוקת השייט אותה הנחיל בדרכו הייחודית לכל שדרות השייט הישראלי.
בשנת 2017 הוענק לצבי זיבלט פרס מפעל חיים על תרומתו לשייט הישראלי מטעם איגוד השייט הישראלי.

כך נכתב בנימוקי ועדת הפרס:

"ב- 1988- שימש כמודד בתחרויות השייט של המשחקים האולימפיים בסיאול.

ב- 1989, בעזרת השופט הבינלאומי אהרון בוצר ז"ל, נשלח אל צוות השיפוט הבינלאומי בברסט, צרפת, באליפות העולם לגלשני רוח.

ב- 1990 - מתמנה לשופט בינלאומי וב-1991 לשופט דו-קרב בינלאומי.

מאז מבלה הרבה ימי שיפוט בישראל וגם באירועים בינלאומיים כאשר מתמנה כשופט שיט ישראלי ראשון בהיסטוריה לאולימפיאדת ברצלונה 1992 ובאותה שנה גם לשופט דו-קרב ב"גביע אמריקה" בסאן דייגו ועושה היסטוריה כאשר שופט את השיוט הראשון בהיסטוריית השיט של דו-קרב עם שופטי ים.

ב – 1996 צבי נוטל חלק באולימפיאדת אטלנטה בג'ורי האולימפי, ומאז ממשיך ברצף לשפוט בישראל ובעולם באירועים חשובים וגדולים.

מ-1989 מתרגם את ספרי חוקי התחרויות עד היום .

בין השנים 1994-2004 חבר במועצה העליונה של ISAF - אגוד השייט הבינלאומי.

על כל אלה מוענק לצבי זיבלט אות על תרומה מיוחדת לשייט הישראלי."

בטקס הלוויה נשא דברים גילי אמיר, יור איגוד השייט: "צבי תרם את חלקו לאיגוד השייט גם בתרגום ספרי החוקה והיה איתנו על הקו 24 שעות ביממה בכל זמן כאשר נזקקנו לו

באליפויות אירופה עולם ואולימפיאדות, והכל בהתנדבות, תמיד ברוח טובה.

יחד עם זאת צבי היה קשה ולא מתפשר על דעתו ועל עמדותיו, אבל תמיד ידעת שהכל מקצועי.

איבדנו עמית למקצוע, איש ישר, דעתן, שבוודאי יחסר לכולנו באיגוד השייט".

יהי זכרו ברוך.