מרוץ עמק המעיינות חוגג 40

מהדורת חנוכה של מרוץ עמק המעיינות תציין בעוד חודש 40 שנה למפעל בו מרכז הפועל הוא חלק מנותני החסות. המענקים הכספיים חוזרים, הרצים יוכלו ללון אצל רצים תושבי העמק, מסלול 10 ק"מ מדיד נוסף לארוע וכן רכיבת אופני טנדם לעיוורים

בדיוק בעוד חודש (7.12) תתקיים המהדורה ה-40 של מרוץ עמק המעיינות, מפעל ריצה חשוב בו מרכז הפועל הוא חלק ממעניקי החסות והוא אף מהווה את אליפות ישראל בחצי מרתון. לכבוד חגיגות ה-40, שיתקיימו השנה לצד ימי החנוכה, יש גם חידושים: מסלול רשמי ומדיד לריצת 10 ק"מ ופרויקט "רצים מארחים רצים".

3,500 רצים צפויים להגיע אל העמק הצפוני, עלייה של 15% מהשנה שעברה, מתוכם כ-500 במקצה החדש ל-10 ק"מ. המועצה האזורית הכריזה על מבצע "רצים מארחים רצים" בו המקומיים יארחו ללינה בלילה שלפני כן רצים המגיעים מרחוק כדי שיוכלו להגיע אל הזינוק נינוחים וללא לחץ של פקקים.

אלעד פשחור, מנהל מחלקת הספורט של המועצה: "המיזם החדש שחנכנו נובע ממסקנות השנה שעברה. אנחנו רוצים לחסוך מהרצים את הפקקים ועל כן פרסמנו ואף שלחנו לכל נרשם מכתב המודיע על אפשרות הלינה אצל תושבי העמק הפותחים את ביתם לכבוד רצים מכל רחבי המדינה".

כמו כן החזירו המארגנים את הפרסים הכספיים עבור המנצחים, וכרגיל יכלול הארוע אקספו (של חברת אקספו) בגן השלושה, הסחנה, בהשתתפות 25 חברות. הרצים יוכלו לטבול בסחנה לאחר המרוץ וליהנות מהטבע.

הארוע יכלול רכיבת אופני טנדם לעיוורים, שישתתפו במקצה ל-10 קמ יחד עם המתנדבים הרוכבים איתם על האופניים הזוגיים המיוחדים. זהו פרויקט אותו מוביל מרכז הפועל בעמק המעיינות באופן קבוע כל השנה, ורוכבי המועדון יפגינו נוכחות בארוע.

מנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין: "הפועל החדש, אשר במקביל להשקעה המסורתית בספורט ההישגי, במועדונים ובספורטאים הישגיים, משקיע גם בקהילה ובפריפריה. ההשקעה כוללת גם תמיכה בפעילויות בתחום המועצה האזורית עמק המעיינות, אם זה באוכלוסיות מוחלשות, אם בפיתוח הספורט בקרב צעירים בכפר לגמילה מסמים מלכישוע, אם בפיתוח של רכיבת אופני טנדם לבעלי מוגבלויות, ואם אלה אירועי ספורט עממי כמו חצי מרתון עמק מעיינות וצעדת הגלבוע".

תמונות: קקטוס העמקים