אירה ויגדורצ'יק: "אני מתרגשת כאן יותר מאשר בריו"

אירה ויגדורצ'יק (קובי פורטל)
אירה ויגדורצ'יק (קובי פורטל)
מצטייני הפועל תשע"ו הוכתרו בטקס מרשים בסינמה סיטי גלילות. יו"ר הדירקטוריון פרוספר בן חמו הבטיח לעשות הכל על מנת לקדם את הספורט בישראל, והמנכ"ל יורם ארנשטיין ציין כי העסקנות הישנה פינתה מקומה לטובת שיתוף פעולה בין כל גורמי הספורט במדינה

באחד הטקסים היפים ביותר בספורט הישראלי עלו אל הבמה של סינמה סיטי גלילות מיטב ספורטאי הפועל, שזכו בפרסים על הצטיינותם בשנת הספורט תשע"ו. טקס פרסי הפועל השנתי עמד בשנה אולימפית, וכך הוכתרה גולשת הרוח מהפועל תל אביב, מעיין דוידוביץ', כספורטאית השנה, לאחר שדורגה שביעית בריו 2016, ואילו מאמנת השנה, ללא ספק, היא אירה ויגדורצ'יק, שהצעידה את נבחרת ההתעמלות האמנותית (ריתמיקה), אל המקום ה-6 במשחקים האולימפיים ואל שלל מדליות בכל התחרויות הבינלאומיות השנה.

כמובן שגם האליפות המרגשת של הפועל באר שבע באה לידי ביטוי בטקס, כשאליניב ברדה הוכתר כספורטאי השנה, והבעלים, אלונה ברקת, זכתה בפרס עבור ניהול השנה בספורט. הקהל הריע בתשואות לכל ארבעת הזוכים, וכיבד במחיאות כפיים את עשרות הספורטאים האחרים, שזכו בהישגים השנה וקיבלו פרס בטקס עבור זכיות באליפות, בגביע, או התברגות בצמרת הענף שלהם בארץ או בעולם.

אלונה ברקת ואליניב ברדה (קובי פורטל)

יו"ר דירקטוריון הפועל, פרוספר בן חמו, אמר בטקס: "הערב הזה אנו אומרים תודה לספורטאים, למאמנים ולפעילים, וזהו הדבר הנכון ביותר שיש לעשות, להצדיע להם. אתם דגמא ומופת למדינת ישראל. אנו בדירקטוריון הפועל נעשה הכל על מנת לקדם את הספורט בישראל".

פרוספר בן חמו (קובי פורטל)

מנכ"ל הפועל, יורם ארנשטיין: "רוח ההתנדבות והנחישות בקרב הפעילים שלנו היא נדבך מרכזי המאפשר את קיום הפעילות המבורכת הזו. אנו שמחים שיש כיום שרת ספורט התומכת בפריפריה ובמינוף הקמת מתקנים. זו גם האג'נדה של הפועל ואנו נהיה שותפים לה כל עוד היא דבקה בכך. אני קורא מכאן לממשלה להקצות יותר משאבים לספורט כדי שנוכל להביא תוצאות ולעשות טוב יותר לחברה. יש לציין כי כיום כל המרכזים משתפים פעולה בניגוד לעסקנות העבר, וגם עם מכבי אנחנו ביחסים מצוינים, ולראיה, כל נציגי המרכזים האחרים נמצאים כאן איתנו הערב".

יורם ארנשטיין (קובי פורטל)

הצדעה מיוחדת לזכרו של מיכה שמבן ז"ל, התקיימה בדמות סרטון רצוף תמונות ארכיון וקטעי וידאו מרגשים. שמבן הוא ממייסדי הכדורסל והכדורעף בישראל, ובכלל, ממניחי התשתית לספורט הישראלי, ספורטאי, מחנך ומאמן.

אירה ויגדורצ'יק חתמה את הערב עם דברים מרגשים במיוחד: "אני מרגישה כאן בבית, בהפועל, ומתרגשת יותר מאשר התרגשתי בריו. הפועל האמין בי ונתן לי גב ותמיכה ברגעים מאוד קשים. הם הצמיחו את המועדון שלי בחולון ואני מודה על הכבוד והאמון שקיבלתי מהפועל במשך שנים".

לאלבום התמונות המלא מטקס המצטיינים לחצו כאן!