מעלה אדומות

תמר שלף רוצה לשחזר את מפעל הכדורסל של בעלה, אורי שלף ז"ל, ועל כן נרשמה הפועל אורי שלף לליגה הארצית בכדורשת בדיוק כפי שהתחילה הפועל אוסישקין בזמנו. "כל הבנות בקבוצה אדומות בנשמתן. זה תנאי קבלה לקבוצה", מעידה הקפטנית-מנהלת

בשעה טובה נרשמה הפועל אורי תל אביב לליגת הכדורשת וביום חמישי במשחק חוץ בראשון לציון תעשה צעדיה הראשונים בליגה הארצית. מפעל הנצחת שמו של אורי שלף ז"ל על ידי אלמנתו, המנהלת והקפטנית תמר שלף תבל"א, ממשיך לתפוס תנופה, ולאחר כשנתיים של הופעות במסגרות לא רשמיות אפשר לדבר על הקבוצה האדומה היחידה בליגת הכדורשת של מכבי.

כידוע, מאמאנט של של הפועל היא ליגה לאמהות, ואילו הקריטריון לאיגוד הכדורשת הוא גיל 28 ומעלה, כך שתמר וחברותיה למועדון ממרכז תל אביב מצאו דרכן אל ליגת האיגוד. במכבי אישרו להן להיות הקבוצה היחידה עם סמל הפועל על החולצות, ואילו בהפועל החליטו לתמוך. אתמול התקיימה פגישה במשרדו של מנכ"ל הפועל, יורם ארנשטיין, ורכזת הספורט חגית אמסלם, שהביעו אהדה לפרויקט, הסכימו להעניק לו תמיכה וציידו את הקבוצה בציוד ספורט. בפגישה נכחה גם שחקנית הקבוצה העתונאית מיקי חיימוביץ'.

"אני בהחלט מתחברת להפועל. כל הבנות בקבוצה אדומות בנשמתן. זה תנאי קבלה לקבוצה", אמרה תמר שלף. "במכבי הבינו כי לא אוכל לשחק עם סמל מכבי על החולצה, ובכלל יש שיתוף פעולה יפה בין המרכזים בשנים האחרונות".

אורי שלף היה ממקימי קבוצת הכדורסל הפועל אוסישקין תל אביב, קבוצת אוהדים שלבסוף העפילה לליגת העל והיא כיום הפועל תל אביב כבעבר. אורי אימן ולאחר מכן ניהל את הקבוצה עד שהלך לעולמו בטרם עת בגיל 43 בלבד.

תמר וחברותיה מנציחות את שמו על ידי קבוצת הכדורשת. תמר: "עד השנה היינו כמו חוג של פעם בשבוע אימון ופעם בשבוע משחק. החלטתי שצריך לעשות צעד קדימה כדי להשריש את מה שאורי עשה כשהקים קבוצה ולקח אותה מהליגה הארצית ועד ליגת העל. זו גם השאיפה שלי עם הקבוצה שלנו. אנחנו מחפשות ספונסרים ושותפים לדרך. כפי שאורי עשה, אנחנו נעסוק גם בפעילות חברתית למען הקהילה. יש כאן בקרב הבנות ווייב חיובי של נתינה ואהבה".

כרגע מתאמנת הקבוצה בבית ספר צייטלין, אבל מכיוון שהאולם אינו תקני לארוח משחקי ליגה, נודדות הבנות לאור יהודה כדי לארח משחקי בית ובתקווה כי בשנה הבאה יימצא עבורן אולם בתל אביב.