מעולם לא החמיץ פנדל

מרכז הפועל מבכה את לכתו של אשר בלוט ז"ל, קפטן הפועל תל אביב בעת זכייתה הראשונה באליפות הכדורגל מאז קום המדינה, בשנת 1957. בלוט בן ה-86 היה פנומן בפנדלים ובבישולים כקשר, והיה פעיל בארגון ותיקי הפועל. יהי זכרו ברוך

אתמול הובא למנוחות אשר בלוט ז"ל, קפטן הפועל תל אביב כדורגל בעת זכייתה באליפות של 1957, הראשונה של האדומים מאז קום המדינה והשישית בתולדות המועדון. בלוט בן ה-86 היה פעיל בארגון ותיקי הפועל, ועל קברו הונחו זרי מרכז הפועל וארגון ותיקי הפועל.

מנכל הפועל, יורם ארנשטיין, ספד לו: "הפועל איבד את אחד מטובי בניו. אישיות למופת, כדורגלן גדול ופעיל חברתי עד ממש לאחרונה בארגון ותיקי הפועל. אשר אהב את החיים, היה אדם שמח והקרין על כל סביבתו רק דברים חיוביים. יהי זכרו ברוך".

בלוט עלה לארץ מגרמניה בגיל שנתיים והחל דרכו בהפועל צפון תל אביב כנער. לאחר קום המדינה עלה לבוגרים והיה חלק משלד קבוצה מופלא שכלל את השוער יעקב חודורוב ז"ל, הבלם דוביד שווייצר ז"ל, החלוץ רחביה רוזנבוים יבל"א ועוד.

רוזנבוים, שהיה חברו הטוב ביותר, כבר מתגעגע: "היינו חברים 68 שנים. עליתי בגיל 17 לבוגרים, ואשרקה, שהיה הצעיר ביותר מבין הבוגרים, עזר לי להיקלט, וזה לא היה פשוט עם כל השמות הגדולים שם. את רוב הגולים שלי הבקעתי ממסירות שלו. אשר היה מקשר מאוד טכני, בעל ראיית משחק נדירה, ופנדליסט מושלם. הוא מעולם לא החמיץ פנדל. חוץ מזה הוא היה מענטש, בן אדם, חבר אמיתי שייחסר לי מאוד. כשהפועל תל אביב ניצחה במחזור האחרון סוף סוף אחרי תקופה ארוכה, אשר כבר היה על ערש דווי ולא ידע זאת. סיפרתי לו את זה בלוויה ליד ארונו ואמרתי לו שאני מצטער שלא חגגנו יחד את הניצחון".

את שער הבכורה כבש בלוט בבוגרים בדרבי מול מכבי תל אביב בשנת 1953, אותה שנה בה ערך הופעת בכורה במדי נבחרת ישראל, הראשונה מבין חמש הופעות בינלאומיות שלו. בלוט כבש 24 שערים במדי הפועל תל אביב, מהם 18 שערי ליגה. בהמשך שיחק גם בהפועל פתח תקוה, פרש ושימש כמאמן לצד עבודתו בחברת מקורות. יהי זכרו ברוך.

תמונת ארכיון באדיבות התאחדות הכדורגל