מסלול הבגרות של הפועל חולון

תיכון קריית שרת חולון יחגוג בקרוב בקרואטיה באליפות העולם לתיכונים באתלטיקה 20 שנים רצופות של הופעה במפעל ושל הזרמה שוטפת של כישרונות להפועל חולון. השנה זכה התיכון בדאבל הארצי עם ניצחון באליפות ישראל, הן לתלמידות והן לתלמידים, והוכיח שוב כי נוסחת שיתוף הפעולה בין מועדון ספורט, מוסד חינוכי ורשות מקומית היא מודל לייצור ספורטאים ולמסורת של הישגים

12.03.19

קבוצת הבנות ניצחה בהדר יוסף בפער גדול תוך שהיא מציגה כמה שמות שכבר החלו לבלוט במדי הפועל חולון בתחרויות האתלטיקה הרגילות, כמו למשל קרין מריל, שמסתמנת כאצנית משוכות מבטיחה במיוחד לאחר ששברה כמה פעמים שיאים לאומיים בשנים האחרונות ורק עכשיו עולה לקטגוריית קדטיות (גיל 16 עד 18).

ניצחונות הושגו גם על ידי שחר אקשטיין בקפיצה לגובה, שני משולם בקפיצה לרוחק, אילנה דורפמן בריצת 100 מטר, עמית דלל 800 מטר, יובל זנזורי בהטלת כידון. קבוצת השליחות ניצחה במירוץ שליחים שבדי (שני משולם, קארין מריל, אילנה דורפמן ושחר אקשטיין).

הבנים ניצחו לאחר דרמה בה הם הובילו לקראת הסיום עד שפסלו בריצת השליחים. רק בחישוב שובר השוויון התברר כי הם מקדימים את הריאלי חיפה ועל כן יש דאבל, וכך גם הבנים של הפועל חולון נוסעים לייצג את ישראל בספליט בחודש מאי הקרוב.

ב-1996 הוקמה מגמת האתלטיקה בתיכון, וכעבור שלוש שנים הושגה האליפות הארצית הראשונה. המאמן הראשי רפי גרודצקי היה שם מההתחלה, והוא מנצח גם כיום על מפעל הכישרונות החולוני, הן במועדון, הן בתיכון והן במרכז העירוני למצוינות של גילאי חטיבות ביניים, הצעירים יותר. תחתיו מאמנים גם אביב דיין ויפים מולר, ומדובר במסלול מובנה, שיטתי, שמוכיח עצמו שנה אחר שנה.

גרודצקי, לקראת אליפות העולם: "אנחנו שואפים לטופ 3 בבנות. יש לנו השנה קבוצה מאוד איכותית, כשחלק מהאתלטיות הן הטובות בישראל. קם דור מוכשר מאוד של בנות אצלנו, חלקן גם ברמה העולמית כמו קארין מריל. הכל תלוי איך נופיע באותו יום. אני חושב שצומח פה דור של אתלטיות רציניות, מחוייבות ומוכשרות, שתוך שנתיים -שלוש ידבר גם בבוגרות".

הישג השיא של קריית שרת במפעל הוא המקום החמישי בבנים בשנת 2015 והמקום השישי בבנות ב-1999, השנה הראשונה בה ייצג התיכון את ישראל במפעל זה.

גורדצקי: "חשוב לציין שכולם מחולון והם עומדים להתחרות מול תיכונים ממקומות כמו סין, שם מדובר בפנימייה ארצית אליה מגיעים האתלטים הטובים ביותר מכל המדינה. אני בכל זאת מקווה הפעם להישג חסר תקדים בבנות. זה לא פשוט כי זה נופל על בגרויות במתמטיקה ואנגלית אבל יש מועדי ב' ומועדי חורף, ותיכון קריית שרת מסייע לספורטאים באופן אישי. אין מה לעשות, ספורט זה הקרבה, אבל אצלנו עושים הכל על מנת שהאתלטים יצליחו גם בלימודים. הבעיה היחידה בחולון היא האיצטדיון הישן והרעוע שמאלץ אותנו לנדוד לאימונים מחוץ לעיר ואני מקווה כי אחרי הרבה שנים כבר נזכה לכך שישפצו אותו".

תמונות: שני פלס