ממשיכים להעפיל

סוויפ 0:3 נהדר להפועל מטה אשר עכו מול מכבי תל אביב מקנה למועדון את האליפות ה-14 בכדורעף, שווה לשיא הישראלי של הפועל המעפיל, ודאבל עשירי לעומת 11 של המעפיל. המאמן נעם כץ חגג תואר מספר 11 והיור מיכאל קישון משווה את המועדון לכנרת. אימפריה אדומה

31 שנים מאז האליפות הראשונה משווה מועדון הפועל מטה אשר עכו את מספר הזכיות לזה של השיאן הישראלי עד היום, מועדון הפועל המעפיל, שחגג זכייה מספר 14 ואחרונה ב-1985. האדומים מהגליל המערבי, שהתאחדו עם עכו בעשור האחרון, הניפו אמש צלחת אליפות חמישית בשש השנים האחרונות לאחר שניצחו בבית האדום שבנעמן 0:3 את מכבי תל אביב והשלימו 0:3 חלק בסדרת אליפות 2018.

זהו גם הדאבל העשירי של המטה, לאחר הזכייה בגביע המדינה 2018 (1:3 על מכבי תל אביב), ועכשו רחוק המועדון דאבל אחד מהפועל המעפיל, שעשתה זאת 11 פעמים. לאחר קטיעת שרשרת האליפויות בשנה שעברה היתה אתמול שמחה גדולה בסיומו של פסטיבל אדום כבר משעות אחר הצהריים.

המאמן נעם כץ השלים תואר 11 בתפקיד: "הפסדנו לפני שנה את האליפות וזה עדיין יושב לי. לא האמנתי שנחזור כבר השנה למעמד הזה ועוד עם אולם מלא ואווירה כזאת. אני רוצה להודות לאוהדים ולראשי המועצה ועיריית עכו על התמיכה. עשינו עונה נהדרת עם גביע ועם ניצחונות באירופה על אלופות בוסניה וצ'כיה. אני רוצה אתגרים חדשים ברמה המקצועית למרות שמטה אשר/עכו זה מפעל חיים".

הקפטן אלכס אוסוקין חזר האחרי עונה ביפן וזכה להניף צלחת אליפות: "זו שימחה גדולה. בעונה שעברה ראיתי את אובדן האליפות מיפן וזה כאב. סיימנו עונה ארוכה וזה כיף גדול לזכות באליפות עם קבוצה חדשה לחלוטין".

רשימת הנקודות של משחק האליפות: רנאטו 13, נביאדומסקי וסוקולוב 12, פוייר 11, אוסוקין 6, יקובסן 4. ליברו: זינדרוף.

יו"ר המועדון, מיכאל קישון: "גם הפעם זו שמחה הפורקת את כל הלחץ שהצטבר. אנחנו יודעים כי אנו שותפים למועדון גדול שיודע לא רק לזכות בתארים אלא לחבר אליו את הקהילה. 1,750 אוהדים נלהבים היו הלילה בנעמן. הכדורעף הוא ההצלחה הקהילתית הגדולה ביותר במטה אשר ובגליל המערבי, כולל החיבור המיוחד עם עכו, תחילת החיבור עם הסקטור הערבי ומאות ילדים שעוסקים בספורט ומצליחים גם הם להביא תארים. אני גאה להיות שותף במקום שתורם כל כך הרבה לקהילה ואני מקבל המון מהקבוצה ומהקהילה. אנחנו כמו הכנרת שיש לה מים מתוקים כי היא מקבלת מים ומעבירה מים הלאה ולא כמו ים המלח שמלוח כי הוא מקבל ולא נותן. העבודה היא קשה אך ימים כאלה נותנים כח להמשיך כי אצלנו דיברו כולם על סדרת הגמר בכדורעף ולא על המלחמה באירן. קהילה חייבת שתהיה לה הזדהות והכדורעף נותן לה גאווה, זהות והזדהות, וכך יוצרים לכידות בקהילה שנמצאת קרוב לגבול הצפון, בפריפריה, וחשוב שכל מי שיכול לתרום להמשך הפעילות של המועדון ולקדמו ארגונית או כספית ובכל נושא אחר מוזמן להצטרף".

תמונות: ריטבו צלמים, אתר איגוד הכדורעף