ממאבקי קיום אל מאבקי הגמר-סל

הפועל "פתאל" אילת (דף הפייסבוק הרשמי)
הפועל "פתאל" אילת (דף הפייסבוק הרשמי)
הפועל "פתאל" אילת היתה על סף אבדון רק לפני כחצי שנה, אבל כיום היא חזק בתמונת הפלייאוף והמאבקים על כרטיס לאירופה. הספונסרים המקומיים ומרכז הפועל השאירו בחיים את המעוז הדרומי ואולי בעתיד יהיה גם היכל ענק והימים היפים יחזרו, כפי שמפנטז היו"ר מוטי אמסלם

לפני תחילת העונה זה לא היה מובן מאליו לראות את קבוצת הכדורסל של הפועל "פתאל" אילת אי שם במאבקים על כרטיס לפלייאוף כפי שהיא נמצאת היום עם תחילת 2017. הבעלים, דורון הרציקוביץ, עזב, וממש ברגע האחרון הצליחה ההנהלה בראשות מוטי אמסלם להרים קבוצה ולצאת לדרך אל עוד עונה. מרכז הפועל התגייס כדי להציל את המעוז הדרומי ביותר בפריפריה, העסקים המקומיים תרמו כספים, והפועל פתאל אילת ממשיכה להוות גורם משמעותי בליגה הבכירה.

אמסלם, שעבר לגור באילת לצורך משימת הצלת המועדון: "אני עכשו אילתי, חי את העיר ומאושר. ארזתי את הדברים שלי ועברתי לגור כאן כי אי אפשר היה להמשיך ולנהל את הדברים בשלט רחוק כמו בארבע השנים האחרונות. אחד האלמנטים החשובים ביותר כיום זה החיבור של המועדון עם הקהילה. גם יש פעילות כמעט שבועית של השחקנים וגם העובדה כי מתקציב של 7.5 מיליון שקלים, אז 2.5 מיליון זה מעסקים מקומיים. כל הספונסרים שלנו הם מאילת".

מבחינה מקצועית, אילת של המאמן עודד קטש ממוקמת כיום במקום 9 עם 7 ניצחונות ו-8 הפסדים. אמסלם: "הצבנו לעצמנו בתחילת העונה מטרה להיות בטופ 8 ואם נעמוד בה, אשרינו. רק בדקה ה-90 הקבוצה הזו קמה לאחר שנרתמנו כולנו למשימה, ויורם ארנשטיין, מנכל מרכז הפועל, עזר להנהלה החדשה שלנו להרים קבוצה, דקה אחת לפני שהמסך יורד עליה".


אז המועדון היום יציב כלכלית, כך מעיד אמסלם, ויש כ-400 בני נוער בקבוצות הצעירות, אם כי זה לא קל עקב המרחק והטיסות המעיקות על התקציב, אבל יש עתיד. כיום משחקת הקבוצה באולם בגין (1300 מושבים) אולם על פי התכנון העירוני תיבנה בשנים הקרובות קריית ספורט הכוללת אולם מודרני המכיל 3,500 מושבים.

"זה יחזיר את אילת ממש אל הימים הטובים", אומר אמסלם ומתכוון להישגי השיא ההיסטוריים עד כה, העפלה אל גמר פלייאוף האליפות והעפלה אל גמר גביע המדינה. "אולי כבר בעונה הבאה נחזור לאירופה, אל אחד המפעלים".