מלכת המים

שונית סטרוגו
שונית סטרוגו
שונית סטרוגו מהפועל יקנעם חותמת עונת כדורמים מופלאה בה הופיעה בגביע אירופה לאלופות עם הכוכב האדום בלגרד והוכתרה כמלכת שערי גביע האומות במדי נבחרת ישראל

שונית סטרוגו מהפועל יקנעם מסיימת עונת כדורמים מיוחדת מאוד, הן כליגיונרית בכוכב האדום בלגרד, והן כמצטיינת נבחרת ישראל בטורניר גביע האומות בצ'כיה, וכל זה כשהיא גם עוזרת מאמן הנבחרות הצעירות ומובילה כמאמנת את הפועל יקנעם אל סגנות האליפות וגמר גביע המדינה לנשים.

25 שערים הבקיעה שונית עבור ישראל בטורניר הנשים בצ'כיה כדי לסיים עם שני תארים אישיים, מלכת השערים והשחקנית המצטיינת של הטורניר. מדובר היה בטורניר מוצלח של הנבחרת, בו סיימו הבנות במקום ה-3 מתוך 10 נבחרות. החניכות של בני לנג ניצחו בכל המשחקים, ורק תיקו מול המארחת, צ'כיה, מנע העפלה למשחק הגמר. במשחק על המקום ה-3 גברה ישראל 7-15 על סלובקיה.

שונית, שהיא גם קפטנית הבוגרות בכחול-לבן: "בניגוד לטורנירים קודמים של הנבחרת הבוגרת, הגענו לטורניר עם אמונה בעצמנו וביכולת להתברג בין ארבע הראשונות. נכנסנו למים ביחד ונשארנו ביחד בכל משחק מחדש, והתוצאות הגיעו. אני גאה בבנות ואני שמחה שגם בפן האישי קיבלתי את הפידבק עבור העבודה הקשה".


חוויה מיוחדת ונדירה של כדורמים מקצועני מהרמות הגבוהות ביותר של מועדונים באירופה עברה שונית בטורניר גביע אירופה לאלופות בהונגריה, שם חיזקה את הכוכב האדום בלגרד, שם גדול בכל ענף ספורט, ובמיוחד כשמדובר בסרביה וכדורמים. שונית, שהבקיעה שער אחד בכל משחק: "למדתי הרבה מהחוויה, גם כשחקנית וגם כמאמנת. חוויתי משחקים ברמה הגבוהה בעולם, ומבחינה אישית הרגשתי ותפקדתי טוב".

עם כל הניסיון והידע הזה חוזרת שונית אל מועדון הפועל בעיר הולדתה, יקנעם, שם היא מדריכה את הצעירות מהעיר והאזור, בענף שהוכרז כמועדף לאומית, וכשהחל מהעונה הבאה תפעל אקדמיה של הענף במכון וינגייט.