מלכות החרמון

(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
(מרתון ישראל)
בסוף השבוע נשברה בצורת המירוצים בישראל כשאחרי חצי שנה של פגרת קורונה זינקו 450 רצות ורצים אל "אתגר החרמון", מהם 300 במקצה הארוך ביותר, 10 קמ, שהסתיים בפיסגת ההר. זו היתה המהדורה הרביעית של המפעל שבחסות מרכז הפועל, וללא ספק המיוחדת ביותר, כפי שאומר היוזם ומנכל חברת "מרתון ישראל", עופר פדן: "אנשים מאוד התרגשו. אמנם אסור היה להתחבק כנהוג במפגשים שלנו מדי מרוץ, אבל היו ניצוצות בעיניים אחרי חצי שנה של הקפאה, ואווירה מאוד מאוד מיוחדת"

"אתגר החרמון" שבר בסוף השבוע את בצורת אירועי הריצה וההליכה בישראל. המהדורה ה-4 של המפעל האתגרי והמיוחד הביאה מאות רצים אל ראש ההר, והכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מרכז הפועל היה שותף מרכזי בקיום הארוע, שלא היה מובן מאליו השנה. היוזם עופר פדן: "אנשים מאוד התרגשו. אמנם אסור היה להתחבק כנהוג במפגשים שלנו מדי מרוץ, אבל היו ניצוצות בעיניים אחרי חצי שנה של הקפאה, ואווירה מאוד מאוד מיוחדת"

יורם ארנשטיין, מנכל מרכז הפועל, הזניק את מקצה ה-10 קמ האתגרי בו ניצח זו השנה השניה ברציפות ניצן יסעור, אלוף ישראל בריצת ניווט, אחרי 70 דקות, כשהוא מקדים בפער ענק את מתחריו, שגמאו את המסלול ההררי אחרי 3-2 שעות ריצה. בתוך המסלול התקיימו 1000 מטר של ריצה בטיפוס במעלה ההר, ובנוסף למקצה הקשה הנ"ל נערכו גם מקצים ל-7 קמ ו-3 קמ, כשהאחרון כולל גם מקצה הליכה.

פדן: "מקצה ההליכה מאוד חשוב לנו כמו גם מקצה הריצה העממי. זהו חלק ראשי מהאג'נדה שלנו ושל מרכז הפועל, להפעיל כמה שיותר אנשים ולמשוך אותם לאורח חיים בריא הכולל ספורט. אלה שמתחילים בכך, נרשמים למקצים העממיים, אם בהליכה ואם בריצה, וזה הופך להיות הצעד הראשון שלהם בשינוי אורח חייהם לטובה. מרכז הפועל הוא מנוע תומך של כל אירועי הריצה בישראל, ובעשר השנים בהן אני בתחום, אני זוכה לכך שהפועל מלווים אותנו מקרוב. במיוחד בפעם המיוחדת הזו בעת הזו, התמיכה של הפועל במרוץ היתה חשובה מאוד לעצם קיומו".

כמובן, שכל הארוע התקיים על פי תקנות משרד הבריאות. במקום הוקמו ארבעה מתחמים נפרדים על מנת למנוע התקהלות, והרצים הוזנקו בקפסולות של 20 איש בכל 3 דקות. השהייה באתר התאפשרה רק עם עטיית מסיכות שחולקו על ידי המארגנים.

ההזנקה היתה מהרכבל התחתון ושם גם היתה חגיגה של מוזיקה, דוכנים, וכשהמשתתפים נהנים בין היתר מיין של רמת הגולן, אחד התומכים בארוע. לאחרונה חנך פדן כפר ריצה בעין זיוון, אליו מגיעים קבוצות ריצה ליומיים של שהיה בשטח, באוהלים, עם פעילות ריצה, קולינריה, טבע ועוד, כחווייה חברתית ספורטיבית. גם הקבוצות ששהו בכפר בסוף השבוע, השתתפו באתגר החרמון.

פדן מסכם: "זה היה כל כך שווה את כל המאמץ ולו כדי לראות בזינוק ובמיוחד בסיום על פסגת החרמון, את הרצים עוברים את כל המסע המפרך הזה עם חיוך, התרוממות רוח והתרגשות, וזה מה שחוויתי גם עם קבוצת "טאף מאדר", שהתחילו בכפר הריצה שלנו והמשיכו כקבוצה עד לפסגת החרמון כדי להגשים עוד מטרה נעלה. את דרור כרמלי מ״קשר עין ״ שטיפס את המסלול האתגרי והמפרך בכל עוצמתו וחושיו, ורק קרן מובילה אותו ומתארת לו את היופי שבדרך למעלה. קבוצת 'אחים להגשמת מטרות', בחורות ובחורים מיוחדים, נפגעי שרות צה"ל, הגיבורים שלנו, שהצליחו להתגבר על הכל ולהגיע לפסגה, ואת נילי אברמסקי שמגיעה לפיסגה עם אנרגיות של אלופת ישראל ממש כמו פעם".