מלך אדום בשחור - לבן


 אלמוג בורשטיין הוא "מר שחמט". הוא סיים בתיקו עם קספרוב וניצח את היהודיה הטובה בעולם, הוא עומד בראש ארבעה מועדוני הפועל וטורח בימים אלה על ייסוד הפועל יפו. הוא שופט בינלאומי, חבר בהתאחדות העולמית ועומד בראש ועדת השחמט של ההתאחדות הבינלאומית לספורט במקומות עבודה, והוא כבר אפילו היה סגן אלוף העולם לחובבים. על כל אלה ועוד יקבל אלמוג את העיטור "לאיש כפועלו" של מרכז הפועל

אלמוג, שיחגוג בשנה הבאה 70, הקים בסוף שנות ה-60 של המאה הקודמת את מועדון השחמט הפועל חדרה ואף שיחק בקבוצת המועדון בליגה הלאומית במשך מספר שנים. בין השנים 1972–1976 שימש כמזכיר האיגוד הישראלי לשחמט, ייצג את הפועל בהנהלת האיגוד וכיהן כסגן יו"ר הוועדה המארגנת של אולימפיאדת השחמט בחיפה ב-1976 (בראש האיגוד ובראש הוועדה עמד אז ישראל אשל ז"ל, בעל עיטור "לאיש כפועלו" משנת 1965).
במשך עשרות שנים אלמוג ארגן, ניהל ושפט בעשרות תחרויות שחמט לאומיות ובינלאומיות, בישראל ובחו"ל, מילא עשרות תפקידים בכירים באיגודי השחמט הישראלי, האירופי והעולמי, וזכה בארבעה תארים מפיד"ה (איגוד השחמט העולמי): שופט בינלאומי, מארגן בינלאומי, מאמן פיד"ה ומרצה פיד"ה. משך מספר שנים (2006-1994) עסק אלמוג גם בפעילות ציבורית ופוליטית, כשבין היתר כיהן כיו"ר ההסתדרות בהוד השרון, חבר בית נבחרי ההסתדרות וסגן ראש עיריית הוד השרון.

כשחקן השתתף אלמוג חמש פעמים בתחרויות חצי גמר אליפות ישראל, שבמסגרתן גבר בין השאר על אלופי הארץ לשעבר, יוסף פורת ונתן בירנבוים, והגיע לדרגת "מועמד בכיר לאמן". במשחקים סימולטניים רבי משתתפים שנערכו בירושלים נגד רבי אמנים נודעים הוא סיים בתיקו (בשנת 1996) עם אלוף העולם דאז גארי קספרוב וניצח (בשנת 2005) את השחמטאית הטובה בעולם, יהודית פולגאר. בשנת 2007 זכה להישגו השחמטי הגדול ביותר – סגן אלוף העולם בשחמט לחובבים, באליפות שהתקיימה ברומניה.

בשנת 2010 נבחר אלמוג ליו"ר ועדת השחמט שלCSIT (ההתאחדות הבינלאומית לספורט לעובדים ולחובבים), תפקיד אותו הוא ממלא עד היום. כמו כן הוא משמש כיום כחבר הוועדה הטכנית של פיד"ה, נציג ישראל באיגוד השחמט האירופי ויו"ר ועדת החוקה והשיפוט של האיגוד הישראלי לשחמט. בשנים האחרונות הוא עומד בראשם של לא פחות מארבעה מועדוני שחמט של הפועל – קריית ים, גבעתיים, בת ים ורמת השרון (הכפר הירוק), ובימים אלה הוא מקים מועדון שחמט נוסף, ביפו.

על כל אלה יוענק לאלמוג בורשטיין העיטור "לאיש כפועלו" של מרכז הפועל בטקס שיתקיים במסגרת כנס ותיקי הפועל בחנוכה.