מלאכי הריצה

"להפוך את קרית מלאכי לעיר של אתלטיקה" מצהירה סמדר אורן, מאמנת ומנהלת פרויקט ריצה בשיתוף פעולה עם מרכז הפועל ועמותת לב אוהב. בינתיים יש כבר מדליית ארד במרוץ שדרות והעיניים כבר נשואות אל מרוץ קרית מלאכי בסתיו הקרוב

ספורט לא נקשר כמעט אף פעם עם שמה של קרית מלאכי, בוודאי לא אתלטיקה, אבל שיתוף פעולה טרי החל משנה בין מרכז הפועל, העירייה ועמותת לב אוהב משנה את כל התמונה. לאחרונה במרוץ שדרות סיימה קבוצת נערים של המועדון הטרי מקרית מלאכי במקום השלישי ומשמח במיוחד לדעת כי מדובר בנערים שמתאמנים בשנתיים האחרונות תחת הדרכת המאמנים אמיר יוסף וטל כרמל במסגרת הפרויקט החדשני בעיר הדרומית.

מנהלת הפרויקט והמאמנת, סמדר אורן: "מדובר בפרויקט מרגש למען העצמת ילדים ונוער באמצעות אתלטיקה, ואנחנו מתמקדים כרגע בריצה. יש כבר כמה קבוצות פעילות והתכנון הוא לפתוח קבוצות ריצה נוספות בבתי הספר היסודיים והתיכוניים שבעיר החל משנת הלימודים הבאה. כל הגורמים בעיר, עירייה, מתנסים, פרויקט עיר ללא אלימות, גורמי הרווחה ועוד חברו אל לב אוהב ואל מרכז הפועל, כשהספונסר הראשי שהתגייס לטובת העניין הוא עדי עזרא, הבעלים של נטו".

כיום יש 21 רצות ורצים במועדון כשבקושי עברה חצי שנה מאז הקמתו. אורן, שהיא עצמה עומדת בראש קבוצת העצמת נערות על ידי ריצה בשם "רצה לעצמה", אומרת: "המטרה היא בין היתר הגדלת מספר הקבוצות, קיום תחרויות בין בתי ספר ולהפוך את קרית מלאכי לעיר של אתלטיקה. כל זה נעשה בשיתוף פעולה הדוק עם מרכז הפועל".

ארוע ההתנעה הרשמי של הפרויקט יתרחש במרוץ קרית מלאכי שבחסות הפועל בתחילת אוקטובר שם מקווים במועדון להציג 4-3 קבוצות של במספר קטגוריות של גיל. מתקן אתלטיקה של ממש אין עדיין בעיר, גם לא מסלול ריצה באיצטדיון הכדורגל, ועל כן מדובר בשלב זה לפחות בריצת כביש.

מצד הפועל מפעילים את הפרויקט רכזת האתלטיקה חגית אמסלם ומנכ"ל מרכז הפועל יורם ארנשטיין, שמדגיש את האג'נדה של הפועל בשנים האחרונות: "מרכז הפועל שם דגש על הבאת ספורט לפריפריה ובעיקר לאוכלוסיות הנדרשות להעצמה. הספורט ממלא תפקיד חינוכי חשוב ומספק הנאה מרובה לעוסקים בו, ועל כן אנחנו מושיטים יד ומשתפים פעולה עם גופים הבוחרים בספורט כדרך חיים".

מרכז הפועל אף רתם את ליגת "רצים בעבודה" של ספורט במקומות עבודה לטובת מרוץ קרית מלאכי, והוחלט על ידי המנכל ארנשטיין כי הוא יהווה את מרוץ פתיחת העונה הבאה. ליגת רצים בעבודה מונה קרוב ל-1,000 רצים ממקומות עבודה שונים.

לב אוהב הוא ארגון ללא כוונת רווח שתומך בילדים ונוער בסיכון בישראל. תכנית 100 לבבות שמה לה למטרה לשפר את איכות חייהם של ילדים ונוער בשכונות מאותגרות בישראל על ידי עבודה מקיפה מרמת הפרט ועד רמת השכונה. התכנית נוסדה בשנת 2012 מתוך הבנה שלסביבה יש השפעה חזקה על רמת הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות של ילדים ונוער. הארגון מחבר בין איש עסקים או חברה עסקית לשכונה, ויחד עם הרשות המקומית וארגונים ללא מטרות רווח מייצרים השפעה משמעותית על עתיד התושבים.