יותר מ-3,000 משתתפים במרוץ מודיעין ה-10 שבחסות מרכז הפועל

מירוץ מודיעין 2015
אלפי תושבי העיר וספורטאים מכל הארץ נהנו ביום שישי האחרון ממרוץ מודיעין ה-11, שהתקיים בחסות מרכז הפועל ובארגון אגף הספורט של עיריית מודיעין. הזוכה הגדול קיבל זוג כרטיסים למשחק של אלופת אירופה ברצלונה. צפו בסרטון

אלפי תושבי העיר וספורטאים מכל הארץ נהנו ביום שישי האחרון ממרוץ מודיעין ה-11, שהתקיים בחסות מרכז הפועל ובארגון אגף הספורט של עיריית מודיעין. מאות תלמידים מבתי הספר היסודיים והעל יסודיים השתתפו במרוץ שכלל מקצי מרוץ תחרותיים ועממיים ושיתף השנה גם את ילדי אקי"ם ואיל"ן שלקחו חלק במרוץ העממי ל-1,200 מטרים, וכן את חיילי חטיבת דובדבן.

בשני המקצים המרכזיים עמדו על קו הזינוק מאות רצים, בני נוער, חברי נבחרות ריצה, חיילים, צעירים, מבוגרים, נשים וגברים. בין השאר רצו בעצמם ראש העיר חיים ביבס, סגניו שלמה פסי ואילן בן סעדון, חברי מועצת העיר אלעד שמעונוביץ, שחר מי-און, ורד גל בחרי, וכן נציגות מכובדת של עובדי העירייה ומנהלים מבתי ספר כמו מיכאל בן שטרית, מנהל תיכון ברנקו ויס, שגיב אלבז מיח"ד וליאורה ולר מבית הספר גוונים, שכמו מורים רבים נתנו דוגמה אישית לתלמידים ורצו עימם. ראוי לציין את בית הספר אבני חן אשר לקח ברצינות את מרוץ מודיעין כאשר 300 תלמידים ותלמידות נרשמו והשתתפו במרוץ.

להצלחת המרוץ שותפים רבים וטובים. נותני החסויות המרכזיים של הארוע הם מי עדן, שדאגו לכל בקבוקי המים לרצים בסיום ולאורך המסלול, מרכז הפועל, שלנגד עיניו עומד קידום הספורט העממי בכלל ובמודיעין בפרט, אקה זולה שתמיד מתגייס לאירועי הספורט ומציע אוכל בריא. הריצה, שהתנהלה במזג אוויר אידיאלי, נוהלה על ידי חברת ריל-טיימינג, שהפעילה מערכת ממוחשבת לסקירת התוצאות האישיות של כל הרצים לפי מקצים וגילאים. בתום כל מסלול קיבלו המשתתפים מדליות, בקבוקי שתייה וקרטיבים.

לאחר המרוץ התחרותי נערך בפארק הדגים מרוץ אלונקות של חיילי ומפקדי יחידת דובדבן, וחיילי המילואים של החטיבה, אבל עם כל הכבוד ללובשי המדים בהווה ובעתיד, מי שגנבו את ההצגה הם לוחמי העתיד: חברי צוות יהונתן המקומיים, המתכוננים בימים אלה לקראת גיוסם לצה"ל בקיץ הקרוב, שהתחרו גם הם במסע האלונקות וסיימו במקום השני.

המנצח של המקצה הצמוד ל-10 ק"מ היה איילון הוכוולד, שעבר את המרחק בזמן של 36:31 דקות. אחריו הגיע מרכוס נבו שסיים את המרוץ בהפרש של ארבע שניות בלבד, 36:35, ובמקום השלישי סיים אייל טרם, שהגיע 6 שניות אחרי הזוכה בזמן של 35:37. במקצה זה השתתפו גם לוחמי חטיבת דובדבן בעבר ובהווה.

בקרב הנשים במקצה זה זכתה במקום הראשון אופיר טל שסיימה את המרוץ אחרי 42:55 דקות. במקום השני סיימה טלי פרקנס בתוצאה 43:37 ובמקום השלישי דורגה אנה פרייס ששיפרה את התוצאה שלה מהשנה שעברה ביותר מדקה וסיימה בדיוק אחרי 44 דקות.

לאחר מרוץ זה נערך המרוץ התחרותי ל-5 ק"מ. במקצה ניצח בתוצאה של 17:00 נועם מאירוב. למקום השני הגיע תדהר וייס עם 17:23, 12 מאיות אחריו הגיע עמיחי פרידמן למקום השלישי הכללי. בקרב הנשים היתה זו קרן טרט שסיימה ראשונה את המסלול בתוצאה 22:23, לורנס אלקלעי סיימה שנייה בזמן של 23:39 ונועה בורוכוביץ סיימה שלישית בזמן של 24:19.

במהלך התחרות התקיימה גם אליפות בתי הספר לריצה, כאשר במקצים לקחו חלק תלמידי מסגרות הספורט בבתי הספר בעיר, למרחקים של 1.2 ק"מ ו-2.5 ק"מ.

בתום המרוצים נערך בפארק הדגים הפנינג עבור כלל התושבים, שכלל טקס חלוקת מדליות למנצחים, הפעלות שונות של אנשי יחידת דובדבן, מתנפחים, דוכני מכירה של מוצרי ספורט, וכן הופעות של להקות מחול וריקודים מודרניים של חוגי הספורט ועמותת סחלבים הפועלים בעיר. אירוע השיא של המרוץ היה הגרלת הזוכה בזוג כרטיסים לברצלונה הכולל שני משחקים של אלופת אירופה בכדורגל, ברצלונה, אחד בליגת האלופות מול רומא והמשחק השני בליגה הספרדית, הקלאסיקו הספרדי, ברצלונה מול ריאל מדריד.

בהגרלה זכה יעד שהרבני, שכל משפחתו לקחה חלק במרוץ. יעד ואשתו, לירון, רצו במקצה ל-10 ק"מ, ושלושת הילדים, מאיה מכיתה ד', הראל מכיתה ג' ומתן מכיתה א', מבית הספר אבני חן, רצו במסגרת הנבחרת הבית ספרית.