ח"כ מיקי זוהר למרכז הפועל: "ביטול כפילות בתשלום ביטוח אולי עוד לפני תחילת העונה הבאה"

אורנשטיין (מימין) יחד עם זוהר ובן חמו
אורנשטיין (מימין) יחד עם זוהר ובן חמו
בפגישה שנערכה בין הצדדים בעקבות עליה דרמטית במחירי הביטוח הודיע חבר הכנסת: "אני איש ספורט של כולם ולא מטעם מרכז כלשהו ועל כן התגייסתי כדי לסייע בנושא כאוב זה"

יו"ר ועדת המשנה לספורט של הכנסת, ח"כ מיקי זוהר, התארח בישיבה דחופה במרכז הפועל בה השתתפו רכזי ספורט במקומות עבודה ופעילים אחרים. פרוספר בן חמו, יו"ר דירקטוריון הפועל, ויורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל, כינסו את המפגש בשל עליה דרמטית במחירי הביטוח של הספורטאים השונים, תחרותיים וחובבים, לקראת העונה הבאה. הקפצת המחיר מצד חברות הביטוח העמידה בספק את המשך פעילות הספורט במקומות עבודה רבים ובמועדונים קטנים, בעיקר בפריפריה.

מאידך, ח"כ זוהר הרגיע ועדכן כי החוק החדש, המבטל כפילויות ביטוחים, תופס תאוצה בכנסת, ולאחר שוועדת שרים אישרה אותו לאחרונה, הוא עשוי לעבור בהצבעה במליאה כבר במושב הקיץ הנוכחי המסתיים בחודש אוגוסט, או לכל המאוחר בתחילת מושב החורף בחודש נובמבר הקרוב. על פי התיקון החדש לחוק, לא יצטרכו מועדוני ספורט ומקומות עבודה שונים להמשיך ולבטח את הספורטאים, מכיוון שאלה כבר מבוטחים בבית הספר, בצבא ובמקום העבודה.

ח"כ זוהר, שנענה לפניית מרכזי הספורט הפועל ומכבי, ודחף את התיקון לחוק, אמר היום בישיבה: "הכפילות היא חלמאות. אני איש ספורט של כולם ולא מטעם מרכז כלשהו (זוהר היה יו"ר מכבי קרית גת כדורסל וחבר הנהלת איגוד הכדורסל מטעם מכבי נ.ש.), ועל כן התגייסתי כדי לסייע בנושא כאוב זה, הגורם לעלויות בלתי אפשרויות עבור מועדוני הספורט. אני מקווה שכבר בחודש הבא ייכנס התיקון החדש לתוקף, ואם יידחה למושב החורף של הכנסת, אז לכל היותר נצטרך להתמודד עם תשלום עבור ביטוח לחודשים ספטמבר ואוקטובר בלבד".

יו"ר דירקטוריון הפועל, פרוספר בן חמו, הביע אופטימיות בעקבות בשורתו של ח"כ זוהר: "מיקי הוא ידיד אמת של הספורט ואני סמוך ובטוח כי הוא יעשה הכל למען תיקון החוק מהר ככל שניתן. לאחר ביקורו היום במרכז הפועל, אני מאמין כי אנחנו לקראת פתרון".

ח"כ זוהר בישר גם על הקמת ועדה חדשה בכנסת, שתנסה לפעול למען הפריפריה: "זוהי ועדה למען צדק חלוקתי ושוויון חברתי. אם אתם יודעים על קיפוח כלשהו של הספורט בפריפריה לעומת הספורט במרכז הארץ, אני מזמין אתכם לפנות אלי. אני הכתובת שלכם, אני לרשותכם".