מחר צעדת גבעת המורה ה-49

מסלולים חדשניים לכל הגילאים והפנינג ענק בארוע המסורתי שבחסות מרכז הפועל ועיריית עפולה. החל ממסלול צבאי ועד מסלול שלייקס, מסלול קטנטנים בעולם האגדות והופעה של אגם בוחבוט

צעדת יערות גבעת המורה ה-49 בחסות מרכז הפועל ועיריית עפולה תתקיים מחר (שלישי) עם מגוון מסלולים חדשניים והפנינג ענק. לצועדים מחכים מסלולים חדשניים המותאמים לכל המשפחה הכוללים מסלול 3 ק"מ לקטנטנים בעולם האגדות, מסלול 6 ק"מ באווירת המערב הפרוע, מסלול בטעימה צבאית, מסלול 10 ק"מ עם נוף עוצר נשימה, ולראשונה מסלול "בשלייקס" המותאם לגיל השלישי. לסיום, הצועדים ייהנו מהופעה של כוכבת הילדים והנוער אגם בוחבוט.

הצעדה שעברה גלגולים שונים מאז החלה בסוף שנות ה-60 ,התפרסה בתחילה על פני כל העמק עד אשר התבססה במסלול שעובר את יערות גבעת המורה, דחי, סולם מרחביה ושדות העמק, והיא מרכזת בתוכה את הנוף האזורי של יערות גבעת המורה והנוף הירוק בשדות העמק ועפולה.

היציאה לזינוקי המסלולים תצא בהסעות מאורגנות מהפארק העירוני החל מהשעה 07:30 בבוקר ועד השעה 09:45. נקודת הזינוק למסלולים תתחיל מהכפר דחי היושב על גובה של 515 מטר מעל פני הים ובהמשך ישנה התפצלות למגוון המסלולים.

בתחילת הצעדה, המסלול האתגרי בשיתוף חטיבת כפיר, הכולל תחנות הפעלה בטעימה צבאית, אותה חווים כל הצועדים לפני הפיצול למסלולים השונים לפי בחירה.

מסלול "הקטנטנים" החדשני שאורכו כ-3 ק"מ יהיה באווירת עולם האגדות ובו מתוכננות הפעלות, שחקנים, פרסים והפתעות. מסלול זה הוא המומלץ ביותר לילדים קטנים ולעגלות.

השנה לראשונה בצעדה יותאם מסלול לגיל השלישי שאורכו כ-3 ק"מ בטעם של פעם, עם פעילויות שמחממות את הלב, הכוללות שירה בציבור, מעגל מתופפים, הליכה נורדית, מדריכי קקל וצילום לרגל חגיגות 70 שנה למדינה.

המסלול המשפחתי של כ-6 ק"מ יהיה באווירת המערב הפרוע בו תופעלנה תחנות, סדנאות ומוזיקה באווירה זו ומותאמת לכל המשפחה. ניתן גם לקיים תצפית ולצלם את הנופים הקסומים של פריחת האביב.

כמו כן, המסלול הארוך והמסורתי של 10 ק"מ ביערות עם נוף עוצר נשימה שיעבור בצפון עמק כסולות עם תצפית להר תבור, הר מירון והחרמון המושלג, במזרח רמת יששכר אל מול הרי הגלעד, בדרום עמק חרוד ויישובי הגלבוע ובמערב עמק יזרעאל. בנוסף עובר המסלול ביערות הקרן הקיימת שבו ניתן לראות את פריחתם של מרבדי הכלניות, הרקפות ו'אירוס הגלבוע' ולחסות בצלם של עצי האורן, אלה וברוש.

מנהל מחלקת הספורט עודד פרל אמר לקראת האירוע: "הצעדה השנה מושקעת ואטרקטיבית ומותאמת לכל המשפחה ,המסלולים של השלושה והשישה קמ מלאים בתוכן של פעילויות, הפעלות בתחנות, סדנאות, מוזיקה ועוד. שיתוף הפעולה הפורה עם חטיבת כפיר נמשך והילדים יחוו טעימה צבאית ומאתגרת".