מחר אליפות ישראל בריצת 15 ק"מ

מרכז הפועל פרש חסותו על הפייסרים על שם צלם הבית עומר מנוס ז"ל, שינסו למשוך את הרצים בראשון לציון. בכירי רצי הפועל, אמרה, גואדי, טשאלה ועלמיה ייאבקו על התואר

לורנס גורדון מקבוצת "רצים עם לורנס", מארגנת את עבודת הפייסרים: "זהו מרוץ מאוד יפה שמתחיל באיצטדיון ומסתיים באיצטדיון והוא מאורגן טוב. מדי שנה יש יותר ויותר רצים במפעל זה. צפוי לנו גם מזג אוויר יפה מחר. תודה למרכז הפועל שמסייע לנו בחסות ומעניק צ'ופרים לרצים המושכים".

גם מקצה ל-5 ק"מ יתקיים והוא יוקדש לגל מלר ז"ל, פייסר מאשתקד, שחש לא טוב בריצה ולאחר מכן התברר כי הוא סובל ממחלה והוא הלך לעולמו כעבור כמה חודשים. בני משפחתו של גל ישתתפו בריצה. לורנס: "בשבילנו זהו מרוץ מאוד מיוחד ומרגש לזכר גל".

11 פייסרים ירוצו במקצה ל-15 ק"מ המהווה את אליפות ישראל למרחק זה, כשבכל רבע שעה ייטול את ההובלה פייסר אחר. הריצה תוזנק בשעה 07:15 ואילו המקצה ל-5 ק"מ יוזנק בשעה 08:30.

בין הגברים צפוי מאבק מרתק, כאשר כל הרצים הבכירים הכשירים של הפועל יופיעו לריצה. גירמה אמרה מהפועל אורן השרון, אלוף ישראל במרתון, חבריו לאגודה איימרו עלמיה, שסיים ראשון בין הישראלים במקצה חצי המרתון בטבריה, ודמקה טשאלה, שיאן ישראל ואלוף ישראל המכהן ב-15 ק"מ משנה שעברה, וכן המרתוניסט האולימפי מהפועל עמק חפר, דניאל גואדי.