מועדון אתלטיקה חדש, הפועל להבים, נוסד בנגב לצד איצטדיון אתלטיקה חדיש

מועדון האתלטיקה החדש (דור צבי)
מועדון האתלטיקה החדש (דור צבי)
בעוד כחצי שנה אמור לפעול ביישוב הקהילתי המתקן החדש והמשוכלל. בהפועל להבים כבר לא יכולים לחכות

כולם מדברים על הבאת תרבות וספורט לפריפריה, ובשקט בשקט נוסד מועדון אתלטיקה חדש בנגב, הפועל להבים, לצד הקמת איצטדיון חדיש, ש"יאלץ" בקרוב את כל אתלטי ישראל להדרים כדי לקבוע הישגים ושיאים חדשים.

"המוטו המרכזי הוא בית ספר לאתלטיקה מכתה ד' ומעלה", אומר עובדיה גיל, יו"ר המועדון ומחזיק תיק הספורט במועצה המקומית. "אין מתקן כזה מאשדוד ועד אילת. השאיפה שלנו היא לתת מקום לאתלטים של כל האזור בכל מקצועות האתלטיקה: ריצות, קפיצות וזריקות".

מסלול ריצה הכולל 8 מסלולים ממתין לרקורטן, שיותקן בסיוע מפעל הפיס והטוטו. ככל הנראה, הפעילות הרשמית תחל במתקן מייד עם תחילת העונה הבאה, בספטמבר הקרוב, בערך בעוד כחצי שנה. יש כבר 1200 מושבים, תאורה, פוטו-פיניש, תשתית לשידורי טלוויזיה, וכמובן, מועדון חדש, הפועל להבים.

בצמוד למגרש יוקם אולם עם מלתחות, ובו גם תהיה פעילות כדורסל, כדורעף, התעמלות, מחול ועוד, כדי לשרת את היישוב הקהילתי המכיל היום כ-7,000 תושבים ומתעתד לצמוח ל-10,000 בשנים הקרובות.


דימה מלינסקי, מנהל מחלקת הספורט בלהבים: "אנחנו מאוד מתרגשים ממתקן בסדר גודל בינלאומי שכזה. אנחנו מלאי ציפיה להתקדם ולבנות אתלטיקה באזור. חיכינו הרבה לרגע הזה".

יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל: "המתקן בלהבים הוא מנת חמצן לאתלטיקה בישראל ומנת חמצן לנגב. מרכז הפועל גאה להיות שייך למיזם החדש ומאחל הצלחה לעוד מועדון ספורט חדש בישראל, הפועל להבים".