מהקרקע אל התקרה

לינוי אשרם מהפועל ראשון לציון, סגנית אלופת העולם בהתעמלות אמנותית, מנפצת תקרה אחרי תקרה מאז החוג לגיל הרך באולם הפועל הישן ולמרות התקרה הנמוכה באולם החדש. סיפור של מועדון לתפארת וגאווה אדומה

הגאווה של כל מדינת ישראל בשבוע האחרון, לינוי אשרם, היא במיוחד גם הגאווה והתוצר של מועדון הפועל ראשון לציון, מרכז הפועל ואיגוד ההתעמלות. לא כל יום נולדת מתעמלת כזו, בטח לא בישראל, והיום אפשר לאמר כי נעשתה עבודה נכונה עם הכישרון המולד הנדיר הזה.

סגנית אלופת העולם במקצוע הקרב-רב האולימפי החלה דרכה בהיותה ממש בגיל הרך, באולם הישן והצנוע שברחוב רוטשילד, צמוד לבניין מועצת הפועלים, ממש במרכז העיר, מבנה לבן ועליו סמל ענק ואדום של הפועל.

עם השנים היא עברה אל האולם החדש על שם גמי סגל לאחר שמאמנות ההתעמלות אמנותית של המועדון עמדו על כישוריה יוצאי הדופן. אל אליפות העולם בבולגריה היא הגיעה עם שתי המאמנות הצמודות אליה מראשל"צ, לנה קופילנקו ואיילת זוסמן, ושנה אחת אחרי מדליית הארד ההיסטורית שלה, היא שדרגה לכסף.

יו"ר איגוד ההתעמלות ומנהלת אגף הספורט במרכז הפועל, כנרת צדף: "לינוי אשרם הוכיחה לכולם שעבודה קשה, כישרון וצוות מקצועי הם בהחלט מתכון לניצחון. כל מי שמכיר את המעטפת סביב הילדה האדירה הזו יודע, שהייחודיות בה זה השקט והצניעות. אפשר לומר שלא הופתענו מההישג כי ידענו בדיוק מה היכולות של לינוי. גם לאחר יום התחרויות הראשון בו לא העפילה לגמר הכדור, כולנו, אפילו לרגע, לא הרמנו ידיים וסמכנו על המאמנות שלה שהן יודעות בדיוק איך לגרום לה להמשיך את התחרות בביטחון מלא ולהפגין את היכולות הווירטואוזיות שאצורות בה. זו ההזדמנות לאמר תודה למאמנות לנה ואיילת ולכל הצוות המדהים של הפועל ראשלצ".

מנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין: "אנחנו מקווים שזה יהיה ציון דרך חשוב במסגרת מטרותיה לקראת אולימפיאדת טוקיו. אין ספק כי כישרון, עבודה קשה, צוות מאמנים מסור ומעטפת תומכת נכונה בהפועל ראשון לציון ונבחרת ישראל מביאים את הספורטאים שלנו להישגים יוצאי דופן בזירה הספורטיבית הבינלאומית וברמות הגבוהות ביותר בעולם".

קרוב ל-120 מתעמלות פעילות יש כיום במועדון, מהן כ-70 במסלול התחרותי, בשני אולמות. האחד, בנחלת יהודה שבצפון העיר, עבור הצעירות, והשני, אולם גמי סגל בדרום, בו מתאמנת גם לינוי עצמה כשהיא לא באימוני הנבחרת בהדר יוסף.

אופיר אבן, מנהל המועדון בשש השנים האחרונות: "האולם לא הכי מתאים לרמה של לינוי בשל התקרה הנמוכה מדי. אנחנו מקווים כי הארנה תוקם בראשלצ על פי התכניות וכמו בארנה בחולון יעמוד לרשות ההתעמלות אולם הסמך. כמות הפניות מהורים קפצה פלאים בחודש האחרון ואנחנו מקבלים את בנותיהן בזרועות פתוחות. אמנם כרגע יש רק שני אולמות אבל אנחנו מצליחים לייצר מקום ויש לרשותנו את שמונה המאמנות הבכירות ביותר בישראל".

אבן מונה אותן ומציין תחילה את הוותיקה מכולן, מאמנת הנבחרת לשעבר, רעיה אירגו. לאחר מכן קופילנקו וזוסמן, וכן נטלי גוטמן, ויקה ויסוקובסקי וביתה ז'אנה, נטלי מנדלסון והמורה לבלט, גלה ברסקי.

משהו חשוב נוסף שהוכיחו בהפועל ראשלצ הוא שהענף אינו שמור רק ליוצאות מדינות דוברות רוסית. לינוי, חצי תימניה וחצי יווניה במוצאה, הגיעה אל הרמה העולמית הגבוהה ביותר וגיוונה את הפודיום העולמי.

אבן: "זה בהחלט כבר לא ענף רק לרוסיות. לינוי שברה בכך תקרת זכוכית נוספת, חוץ מתקרת ההישגים, והוכיחה שעם רצון ויכולת אפשר להשיג הכל".

תמונות: ספי מרגיזו