מהפועל נתניה לאריזונה על הדרך לטוקיו

זוהר שיקלר בבריכה (צילום פרטי)
זוהר שיקלר בבריכה (צילום פרטי)
זוהר שיקלר מהפועל דולפין נתניה, שמחזיקה עדיין בשיאי הנוער ל-50 ו-100 מטר שחיה בסגנון חופשי, אחרי הבכורה האולימפית בריו, נוסעת לממש מילגה וחלום אמריקאי מייד אחרי אליפות העולם. "אי אפשר לתת 100 אחוז בלימודים ו-100 אחוז בשחיה בישראל"

 לאחר שבשנה שעברה סימנה זוהר שיקלר מטרה אחת גדולה, הופעה במשחקים האולימפיים, היא עוברת בקרוב אל השלב הבא בדרך לקמפיין אולימפי שני, קולג' אמריקאי. שיאנית הנוער ל-50 ו-100 מטר חופשי (עד גיל 18), עדיין, גם כשהיא כבר בת 20, תופיע בתחרות המטרה הגדולה השנה, אליפות העולם בבודפסט בחודש הבא, ואז תמריא לארצות הברית כעבור עוד חודש אל חיים חדשים.

זוהר מהפועל דולפין נתניה זכתה במילגה במכללת אריזונה, מקום עליו המליצו לה, הן השחיין נמרוד שפירא בר אור, והן מאמן נבחרת ישראל, דייב מרש האמריקאי. "בארץ אי אפשר גם ללמוד וגם לשחות. הרבה ניסו וגילו שזה לא פשוט", מסבירה זוהר מדוע דווקא עכשו כשיש מאמן אמריקאי בבריכה האולימפית בנתניה היא ממריאה לאמריקה. "אי אפשר לתת 100 אחוז בלימודים ו-100 אחוז בשחיה בישראל".

היא גדלה בקרית אונו, למדה בתל אביב וכעת גרה בנתניה כדי להיות קרובה לווינגייט. באריזונה היא לא תפגוש אף שחיין ישראלי והיא גם לא יודעת מי יאמן אותה שם, אבל היא לא חוששת: "אני אלמד להיות אחראית יותר, עצמאית יותר. זהו שיעור לחיים בנוסף ללימודים. אני מתבגרת וזה רק טוב לדעתי. נמרוד סיפר לי שהוא ממש נהנה באריזונה. חוץ מזה יש במכללה את בית הלל לסטודנטים יהודים ויש קהילה יהודית בעיר".


זהור עם המשפחה בריו

זוהר עם המשפחה בריו (צילום פרטי)

לאחר ריו עברה מדימה רבינסקי אל המאמן האמריקאי הנוסף שעובד עם הנבחרת, קאיו קאג'ביץ, אבל זוהר בטוחה שהיא תסתדר גם עם המעבר אל מאמן נוסף תוך שנה, בקולג'. "יצא לי לעבוד עם הרבה מאמנים וזו לא בעיה עבורי, זה עשה לי רק טוב".

וכשריו מאחור וטוקיו באופק, מסכמת זוהר תמונת מצב: "בריו היה כיף. חוויה ממנה מאוד נהנתי. במשחה האישי הייתי פחות טובה אבל בשליחים 100X4 מטר חופשי שחיתי מהר יותר מהשיא שלי והסקתי שיש לי עוד לאן להשתפר. מאז שהגיעו המאמנים האמריקאים גילינו גישה חדשה, חשיבה אמריקאית, משהו שעוד לא פגשנו וזה טוב מאוד. יש בי רעב להגיע לטוקיו, אבל הדרך עוד ארוכה וגם כל הזמן צצות מתחרות חדשות".זוהר עם גביע נוסף (צילום פרטי)


תמונות באדיבות: צילום פרטי