מדליית כסף לסתיו מזרחי מהפועל עמק הירדן בתחרות הגביע העולמי לנוער בקיאקים

סתיו מזרחי על הפודיום
סתיו מזרחי על הפודיום
פרויקט הקיאקים של מרכז הפועל בעמק הירדן, בשיתוף הגורמים הממלכתיים, מתחיל להניב פירות בדמות מדליות וגמרים של נבחרת הנוער בתחרות שנתית יוקרתית בסלובקיה

ענף הקיאקים, שחגג מדליה אולימפית בסידני 2000 עם מיכאל קולגנוב, מגלה סימנים של צמיחה מחדש. סתיו מזרחי מהפועל עמק הירדן זכה במדליית הכסף של גמר המקצה ל-200 מטר בתחרות סבב הגביע העולמי לנוער בפישטני, סלובקיה, 19 שנים אחרי הישראלית האחרונה שעשתה זאת, עדי גפני האולימפית.

מזרחי בן ה-18, שגם זכה לאחרונה במדלייה נוספת בסבב, באיטליה, סיים גם במקום 4 לזוגות ביחד עם מתי שטרן, חברו לסגל טוקיו 2020 של הוועד האולימפי בישראל, היחידה לספורט הישגי, משרד הספורט, המועצה האזורית עמק הירדן ומרכז הפועל, שתומך במועדון של המועצה. כל הגופים חברו לפני שנתיים לפרויקט שמטרתו להחזיר את ענף הקיאקים אל התודעה הלאומית, וההצלחה בתחרות בה השתתפו 23 מדינות, היא סימן לכך שיש גם תוצאות.

רביעיית הבנות העפילה לגמר המקצה ל-500 מטר עם ויקה גולוביציקי וליהי בן יוסף מהפועל תל אביב, נועה ראובני ונטע מליקסון מהפועל עמק הירדן, כשהאחרונה גם מסיימת במקום 6 בחצי הגמר ל-200 מטר בהיותה רק בת 17. איליה פודפולני בן ה-22 סיים במקום 8 בגמר ל-1000 מטר.


רועי לב, מאמן עמק הירדן ונבחרת ה-2020, שהורכבה מ-10 חותרי עמק הירדן מתוך 14 הספורטאים במשלחת: "אנחנו מתקדמים לאט, בצעדים קטנים. תודה לאשתי ולילדים עמנואל ויהונתן המדהימים ,שללא תמיכתם אי אפשר להצליח. היה מרגש להיות נוכח ברגעי הזכייה בתחרות. היתה תחרות טובה עם 4 גמרים ו-17 חצאי גמר".

סתיו מזרחי: "התחרות בפישטני, עוד מהשנה הראשונה שהגעתי אליה, נראתה לי זוהרת וקשה, ועד לפני שנה לא הצלחתי להיכנס לגמרים שם. לכן, ברגע שנכנסתי לגמר נלחצתי טיפה עד שרועי המאמן, לאחר בדיקה, אמר לי שנכנסתי לגמר עם התוצאה השנייה הכי טובה מכל חצאי גמר. הגעתי לגמר לחוץ מעט, מה שגרם למאה מטרים הראשונים שלי להיות מעט חלשים ביחס למקצה אבל תוך כדי המקצה במאה מטרים הבאים, שעבדתי עליהם באימונים האחרונים, הצלחתי לפתוח פער ולהוביל קטע מהמקצה. כמה מטרים לפני הסוף איבדתי את המקום הראשון".

ועל המקום ה-4 בזוגות, אמר סתיו: "במקצה הגמר בזוגית עם מתי שטרן, הספורטאי המתחרה איתי, הצלחנו להביא את עצמנו לידי ביטוי כמו שאנחנו יודעים, והפעם כנראה שזה לא הספיק למדליה אבל יצאנו מרוצים מהמקצה ובתחושה שיש לנו משהו טוב בידיים לקראת אליפות אירופה המתקרבת. הזכייה נתנה לי בטחון בספורט מכיוון שזה מדליה שנייה ברציפות בשבילי בתחרויות בינלאומיות וגם במקצה הזוגית אנחנו מצליחים לתפקד כמו שצריך במקצים החשובים לנו ולהביא מקומות טובים".