מדבר של ספורט

(גל אברהם)
(גל אברהם)
(גל אברהם)
(גל אברהם)
(גל אברהם)
(גל אברהם)
(גל אברהם)
(גל אברהם)
(גל אברהם)
(גל אברהם)
מרכז הפועל היה שותף בסוף השבוע האחרון להתרחשות ספורט גדולה שהחייתה את האזור המדברי בערבה עם שתי תחרויות גדולות ומיוחדות. האחת, מרוץ השליחים המדברי הראשון בישראל לצד מקצים רגילים בהשתתפות 400 רצים, והשניה, מרוץ האופניים סובב ערבה בהשתתפות 1400 רוכבים, ושניהם בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית של הערבה התיכונה.

 מרוץ השליחים "הערבה צ'לנג'" יצא לדרך ביום שישי בפארק ספיר וכלל 12 מקטעים שנפרסו על פני 100 קמ בין יישובי האזור ושמורות טבע כמו מכתשים, עין יהב, הנחלים שחק, משור, שיזף וחצבה, שמורת מצוק הצינים ושמורת עשוש. לאחר מכן התקיימו שלושה מקצים נוספים של 10 קמ, 5 קמ ומקצה עממי של 2 קמ. מרוצי הערבה נוסדו על ידי מחלקת הספורט של המועצה האזורית הערבה התיכונה לזכרו של יוני פרידמן ז"ל, יליד הערבה, שנפטר בשנת 2007 בגיל 22.

בנקודות הזינוק של המרוץ התקיים הפנינג גדול שהציע מגוון הפעלות ספורטיביות לכל המשפחה, דוכנים ושוק איכרים עם תוצרת מקומית של חקלאי הערבה. בנוסף, המשפחות הרצות או המלוות נהנו מסדנאות יוגה, טיולים רכובים ומסעדות מקומיות. מרוץ, שהיה בתחילה מצומצם ובהשתתפות משפחה ומקורבים בלבד, הפך למפעל גדול ומרשים.

בשבת, יותר מ-1500 רוכבים הגיעו אל אירוע האופניים הגדול בערבה "ספיריט רייד ערבה" - חוויית רכיבת שטח מאתגרת וייחודית בנוף המדברי - והשתתפו במרוץ שכלל ארבעה מקצים: 63 קמ, 35 קמ, 20 קמ ו-8 קמ לכל המשפחה.

זו השנה השישית בה אלפי רוכבים מכל רחבי הארץ הגיעו לחוות את נופיה של הערבה ועברו בנקודות היפות ביותר בערבה התיכונה ביניהן סינגל עשוש, נחל צופר, נחל ברק וסינגל צוקים.

יוסי לין, מנהל מחלקת הספורט של הערבה התיכונה: "היה סוף שבוע מרשים במיוחד מבחינת הפעילות, לאחר שדחינו את האירועים בשל הגשם לפני מספר שבועות. הערבה היפהפיה היא מקום נפלא לארועי ספורט ואנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם מרכז הפועל. כעת אנחנו מתרכזים בהשלמת בניית בריכה גדולה כמותה אין בישראל, והערבה תמשיך להיות מוקד של תחרויות ספורט מגוונות".