מגמת עליה

קארין מריל (באדיבות איגוד האתלטיקה)
קארין מריל (באדיבות איגוד האתלטיקה)
הפועל חולון מסיימת עונת אתלטיקה פנטסטית עם שללי אלופי ואלופות ישראל בכל הגילאים וילדה אחת כישרונית במיוחד, קארין מריל. המאמן הראשי רפי גורדצקי ממשיך לצוד את צעירי מגמת האתלטיקה של תיכון קרית שרת ורק מייחל ליום בו יהיה כבר מסלול ריצה באיצטדיון העירוני הישן והצנוע

עונת האתלטיקה בישראל קרובה לסיומה אולם כבר אפשר לסכם כי 2018 עשתה רק טוב למועדון הפועל חולון שמצידו מעניק תרומה חשובה לתשתית של מלכת הספורט בישראל. תחת ידיו של המאמן הראשי רפי גרודצקי יוצאים מדי שנה טאלנטים חדשים שכובשים מתישהו את פודיום אליפות ישראל ואת חולצת נבחרת ישראל, אבל השנה היתה ממש הצפה בגילאים הצעירים.

גרודצקי מייחס זאת לקשר של המועדון עם תיכון קרית שרת, קשר רב שנים עם מגמת האתלטיקה של בית הספר: "בין בית הספר לבין הפועל חולון יש סינרגיה והמשכיות שבלעדיהן לא היתה זכות קיום למועדון ואולי הוא היה מונה חמישה אתלטים. יש לנו יתרון גדול בכך שמגמת האתלטיקה של קרית שרת מזרימה תמיד ילדים מלמטה, מגיל צעיר, אל המועדון".

וכך היה גם העונה אותה מסכם גרודצקי: "עונה באמת יוצאת מן הכלל ומרובה בהישגים. לצד מדליות זהב באליפות ישראל לבוגרים גילינו דור צעיר ומוכשר ברמה אירופית ממש. אפילו במקצועות הזריקה שם די דליל באתלטיקה הישראלית".

השם הכי לוהט הוא של קארין מריל בת ה-15, שניפצה כמעט כל שיא אפשרי לספרינט משוכות בגילאים הצעירים בקטגוריה של עד גיל 16. היא תלמידת כיתה ז בקרית שרת וכבר רשומה בטבלת השיאים הלאומית כמה וכמה פעמים.

גרודצקי: "קארין מריל בנויה טוב מאוד, היא בעלת נתונים אנתרופומטריים מבטיחים ופוטנציאל גבוה. המאמן הצרפתי שעובד כיום עם איגוד האתלטיקה, רנו לונגואבר, אמר לי שגם בהשוואה לצרפת היא הכי טובה לגילה, וצרפת היא מעצמת אתלטיקה בכלל ומשוכות בפרט. יש לה טונות של כישרון ומחשבה נכונה כספורטאית. אנחנו שומרים עליה, לא מעמיסים עליה ולא מכוונים אותה לשיאים בכלל. יש לה קבוצה תומכת של אתלטיות סביבה ואתלטים בוגרים בתוך המועדון שמכוונים אותה".

עוד שם שראוי לזכור הוא שחר אקשטיין, אלופת ישראל עד גיל 16 בקפיצה לגובה, מדליסטית ארד בקרב-רב וסגניתה של מריל בריצות 80 מטר משוכות ו-250 מטר משוכות. שחר מתנשאת לגובה 1.78 מטר בגיל 15 ויהיה מרתק לעקוב אחריה וגם אחרי אלופת ה-100 משוכות עד גיל 18, שני משולם, אבל אין לדעת איזה שמות נוספים יפרצו ויפציעו מתוך המערכת החולונית.

רק בנושא אחד קיים ליקוי גדול והוא המתקן. רפי וקברניטי המועדון מנסים לשכנע את העירייה להשקיע מיליון שקלים על מנת ליצור מסלול רקורטן של 400 מטרים באיצטדיון בו האתלטים מתאמנים, אולם עד כה ללא הצלחה.

גרודצקי: "בנו בעיר היכלי ספורט יפים, מגרשי דשא סינתטי לכדורגל והכל בעלויות גבוהות כשמנגד ההשקעה במסלול הריצה אצלנו היא מזערית אבל קריטית. זה גרושים, יחסית, ובינתיים אנחנו תקועים. מגרש כזה ייתן שירות גם לקבוצות ריצה חובבניות ולכל ילדי העיר".

בסוף השבוע תיוצג הפועל חולון באליפות הבלקן למרוצי שליחים עם אביב דיין, שהוא חלק מרביעיית נבחרת ישראל ב-4*100 מטר, ועם אלינה דרוזדוב, אלופת ישראל בריצת 100 מטר משוכות המשמשת כאצנית מחליפה כרגע ברביעיית הנשים הלאומית. אלופת בוגרות נוספת היא רחל פרז מרטינז, ילדית קולומביה, בת 20, שגרפה את הזהב בריצת 800 מטר. את רשימת אלופי הבוגרים משלימים המשוכנים, דור חיון (110) ואדם יעקובי (400).