מארחים יורו, חולמים אולימפיאדה

(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
(ליאת פרידמן)
בהפועל חולון אקרובטיקה מתרגשים כבר מעכשיו לקראת אליפות אירופה שתתקיים בעיר בעוד שנה אם כי זה טבעי שמועדון אליו עולים לרגל מכל העולם כדי ללמוד את סוד המדליות יציין עוד אבן דרך בכיבוש הצמרת העולמית. המאמנת הראשית והמייסדת, שרה מילר, מאמנת השנה של מרכז הפועל, חולמת על המשחקים האולימפיים

מאמנת השנה של מרכז הפועל, שרה מילר, לא נחה לרגע על זרי הדפנה מאז הכתרתה בטקס הפרסים השנתי של הפועל לפני כחודש. הבייבי שלה, מועדון האקרובטיקה של הפועל חולון, זכה בארוח אליפות אליפות אירופה והיא תתקיים בדיוק בעוד שנה בארנה של העיר. "אתה רוצה להיות הכי טוב בתחרות גדולה שכזאת בבית שלך ועל כן הלחץ גדול מאוד כבר מעכשיו", מסבירה שרה.

ביחד עם דינה הריס היא ייסדה את המועדון לפני 22 שנים והוא הפך לשם דבר, למקור גאווה לעיר ולמדינה בזכות שפע מדליות בינלאומיות. השיא האחרון היה באולימפיאדת הנוער שהתקיימה החודש בבואנוס איירס ובה לראשונה במשחקים האולימפיים הופיע ענף האקרובטיקה. הצמד של חולון ונבחרת ישראל, יונתן פרידמן ונועה קזדו יקר, זכה במדליית הכסף ההיסטורית והעלה את כל הענף על המפה. כל זאת לאחר שבמהלך השנה זכתה רביעיית בנים של המועדון באליפות העולם, ושלישיית בנות הבטיחה הופעתה במשחקי אירופה הקרובים, מינסק 2019.

תקוה אולימפית? מילר: "אנחנו מחכות בסבלנות לכך שהענף ייכנס רשמית למשחקים האולימפיים. לטוקיו 2020 זה כבר מאוחר מדי אבל אולי זה יקרה בפריז 2024. הכרה אולימפית באקרובטיקה תתן פוש גדול לענף, מעטפת מקצועית רפואית של הוועד האולימפי ועוד הרבה יתרונות, בעיקר כספיים. כיום נופל העומס בעיקר על הורי הספורטאים ועל המועדון. צריך לאמר תודה לאיגוד ההתעמלות שתומך בנו מעל ומעבר, ובעיקר ליור האיגוד ומנהלת אגף הספורט של מרכז הפועל, כנרת צדף. בהפועל אנחנו מרגישות ממש בבית בזכותה ובזכות המנכל יורם ארנשטיין. אנחנו גאים להשתייך להפועל ולייצג אותו ואת המדינה בכל העולם".

ובינתיים מגיעים אל המועדון ספורטאים מכל רחבי ישראל, כמו למשל המדליסט האולימפי הטרי לנוער, יונתן פרידמן, שנוסע בכל יום שעה וחצי מסלעית, וגם מחו"ל כבר רוצים להגיע למחנות אימון על מנת ללמוד מסיפור ההצלחה החולוני ובמיוחד על הכוריאוגרפיה המיוחדת. אגב, לאלמנט הזה תורמת איילת זוסמן, המאמנת והכוריאוגרפית של אגף ההתעמלות האמנותית במועדון, וכידוע היא המאמנת של סגנית אלופת העולם וספורטאית השנה של הפועל, לינוי אשרם.

קרוב ל-500 ספורטאים מתאמנים בהיכל בגין שבחולון, הבית של המועדון, תחת הדרכתם של כ-20 מאמנות ומאמנים. "זהו המועדון החזק ביותר בישראל. תמיד היינו. לקח לנו זמן אבל הגענו למעמד הזה וגם עלינו על המפה העולמית".

מאי מילר, ביתה של שרה ומתעמלת עבר בנבחרת האקרובטיקה, נמצאת ממש בימים אלה בלוזאן, שווייץ, שם היא מכהנת בשתי ועדות של התאחדות ההתעמלות העולמית: ועדת האקרובטיקה והוועדה למניעת הטרדות מיניות בספורט. לישראל מעמד חזק בארגון הבינלאומי בעקבות ההצלחות של הפועל חולון, וכעת הציפיה היא לחגיגה גדולה בעיר בעוד שנה, באליפות אירופה 2019.