מאמן השנה של מרכז הפועל: יוסי אבוקסיס

אבוקסיס (נמרוד גליקמן)
אבוקסיס (נמרוד גליקמן)
לא פשוט להתנהל בעידן הכדורגל המקצועני אם אתה לא מועדון המשתייך אל שכבת הקצפת העשירה של הכדורגל הישראלי. כזהו, למשל, מועדון הכדורגל בני יהודה תל אביב, שאינו בין המועדונים הממלאים את היציעים, זוכים למירב חשיפת התקשורת ובכך גם נהנים מספונסרים גדולים. והנה, 2019 תיזכר לעד כשנה בה היכו הכתומים בחצי גמר גביע המדינה את האלופה הדורסת שבדרך, מכבי תל אביב, הנחילו לה הפסד ראשון ויחיד בעונה (ובהמשך עשו זאת גם בליגה) ודהרו אל הגמר כדי לנצח את מכבי נתניה ולהניף את גביע המדינה

המאמן יוסי אבוקסיס עשה קסמים, שוב, כשלצד התואר השאיר את בני יהודה כחברת קבע בפלייאוף העליון ובגביע אירופה, ועל כן הוא מאמן השנה של מרכז הפועל אליו שייך המועדון הוותיק והמיוחד הזה מדרום תל אביב.

אבוקסיס: "תודה לכל מי שבחר בי, זה כיף ומחמיא אחרי עונה בכלל לא קלה שעברנו, מלאה מהמורות, אבל הלוואי עלינו כל הזמן ככה. הבחירה בי מצד מרכז הפועל היא הסוכריה המתוקה שמשאירה טעם טוב בסיום".

- מה היה הגורם העיקרי להצלחה העונה?

"הביחד היא המילה המשמעותית כאן. השחקנים, הצוות המקצועי, ההנהלה. החיבור והאווירה הטובה היו חשובים מאוד, ובמיוחד בימים פחות טובים. זה מה שייחד אותנו בשנתיים האחרונות. יש כאן שחקנים צעירים, רעבים, שעשו התקדמות. מן הסתם, כמו בכל העולם, הם מתגלים ועוברים מתישהו אל הקבוצות העשירות, כך זה בכל מקום, אבל אנחנו ממשיכים בדרכנו הלאה ומוכיחים כי בעבודה קשה ועם חיבור בין כל חלקי המועדון אפשר להגיע להישגים בספורט".

- כמובן שהנפת גביע המדינה היתה הרגע המרגש של העונה, אבל ההפתעה התחילה עוד בחצי הגמר כשהייתם לקבוצה הראשונה והיחידה בישראל שמנצחת את מכבי תל אביב. איך זה קרה?

"בהתחלה, כולם לא רצו לקבל בהגרלה את מכבי תל אביב בחצי גמר גביע המדינה. הם היו אז בתקופת שיא. לבסוף הצגנו משחק מדהים נגדם בטדי ועשינו משהו גדול. אחר כך ניצחנו אותם גם בליגה. כל זאת, יחד עם הזכייה בגביע, גרמו לאושר גדול אצל האוהדים ואצל כולנו".