מאמן השנה של הפועל: אלעד שפגט

(קרדיט: יוסי לזרוף)
(קרדיט: יוסי לזרוף)
(קרדיט: איגוד הכדורעף)
(קרדיט: איגוד הכדורעף)

הפועל כפר סבא כדורעף נשים זכתה בדאבל עם הפסד בודד בכל העונה ובהדרכת מאמן שצמח כילד במועדון. "מרגיש שאני נכנס למועדון של הגדולים כי אלה שזכו בתואר הזה לפני הם מאמנים מוערכים ובעלי שם", אומר שפגט ומצהיר כבר על המטרה הבאה: פיינל 4 אירופי ראשון לקבוצה ישראלית ומתן במה לצעירות המוכשרות מהעיר בה הכדורעף הוא הענף מספר 1

13.10.21

רק במועדון ספורט ראוי למופת צומח ילד להיות מאמן שמוביל את קבוצת הבוגרים לזכייה בדאבל ומוכתר כמאמן השנה. זה הסיפור של אלעד שפגט והפועל כפר סבא כדורעף, שקבוצת הנשים שלה רק סיימה לחגוג עוד תואר וכבר תרה אחר האתגר הבא, ועל כן שפגט בן ה-34 הוא מאמן השנה של מרכז הפועל.

"מרגש מאוד. זהו מעמד מדהים, מעמד שיא מבחינתי", כך הגיב אלעד על בחירתו והכתרתו הצפויה ביום ראשון הקרוב, בטקס אלופי השנה של מרכז הפועל, כבר לאחר העונה הראשונה בתפקיד. "היתה שנה מדהימה בה הצלחתי לעמוד בכל הציפיות. בנינו קבוצה חזקה מבחינה מקצועית וגם מבחינה חברתית. בחרנו את השחקניות גם לפי הערך החברתי אותן היו אמורות להביא, הן הזרות והן הישראליות. כולן השתלבו מצוין ויצרו מרקם אחד של קבוצת כדורעף חזקה".

הכפר סבאיות ניצחו בגמר גביע המדינה 2021 את מכבי חיפה 0-3 חלק, ורשמו עונה שלמה עם הפסד אחד בלבד, במסגרת סדרת גמר האליפות מול הפועל קריית אתא 3-1. שפגט: "בגמר הגביע אותתנו על כך שאנחנו הקבוצה הטובה ביותר ושהדרך לאליפות פתוחה".

לרשות שפגט עמדו שתי זרות, מברזיל וסנגל, לצד המתאזרחת מרסלה קוריאה והשלד הוותיק והטוב הכולל את הקפטנית גלית דבש, אניה וליקי, נועה ארז, והרכש מאשדוד, לנה שיינין.

למאמן שהתחיל בקבוצת הילדים של הפועל כפר סבא כדורגל ועבר בגיל 13 אל מחלקת הכדורעף של המועדון, זו היתה סגירת מעגל: "אני כפרסבאי מלידה. לכדורעף עברתי כי הוא משך אותי יותר, ואחרי שלוש שנים בבוגרים עברתי לאמן. זהו מועדון מאוד מיוחד, הכי גדול בישראל מבחינת פעילות ופעילים, ולצעירים יש לאן לשאוף. זהו גם מועדון של קהילה. המשפחות של הילדים מעורבות בפעילות וזהו הענף הכי הישגי בעיר".

אז לאן שואפים עכשיו?

"אנחנו רוצים לשמור על הדאבל, לקדם שחקניות צעירות ולהתקדם בטורניר גביע האתגר האירופי שם אנחנו שואפים לעשות היסטוריה ולהיות הקבוצה הישראלית הראשונה שמעפילה לפיינל 4 של המפעל. בעבר הפועל כפר סבא הגיעה עד רבע גמר האתגר. יש לנו שחקניות צעירות ומוכשרות, כשהמטרה היא לקדם אותן ועל כן הן יקבלו במה ביותר משחקים ויעשו העונה צעד קדימה".

ועל תואר "מאמן השנה של הפועל" אומר אלעד: "זה מאוד מחמיא לי. מרגיש שאני נכנס למועדון של הגדולים כי אלה שזכו בתואר הזה לפני הם מאמנים מוערכים ובעלי שם. אני שמח על כך שהעבודה הקשה השתלמה".