מאות ספורטאים בגביע נרוש ה-4 הבינלאומי לג'ודו וסמבו בסוף השבוע בראשון לציון

(רומן נוטנקו)
(רומן נוטנקו)
(רומן נוטנקו)
(רומן נוטנקו)
(רומן נוטנקו)
(רומן נוטנקו)
בסוף השבוע הקרוב תתקיים אליפות הג'ודו והסמבו הבינלאומית "נרוש קאפ". מרכז הפועל מעניק חסות לתחרות הענק של הפועל בת ים ועוצמה ראשון לציון בה צפויים להשתתף כ-300 ספורטאים וספורטאיות מ-24 מדינות בגילאי 12-20. שגרירי המדינות המשתתפות צפויים להשתתף בטקס הפתיחה שיתקיים ביום שישי הקרוב, בפעם הרביעית בה התחרות מתקיימת בראשון לציון

27.02.19

בסוף השבוע הקרוב תתקיים אליפות הג'ודו והסמבו הבינלאומית "נרוש קאפ". מרכז הפועל מעניק חסות לתחרות הענק של הפועל בת ים ועוצמה ראשון לציון בה צפויים להשתתף כ-300 ספורטאים וספורטאיות מ-24 מדינות בגילאי 12-20. שגרירי המדינות המשתתפות צפויים להשתתף בטקס הפתיחה שיתקיים ביום שישי הקרוב, בפעם הרביעית בה התחרות מתקיימת בראשון לציון.

המפעל הצומח משנה לשנה נקרא על שם אלכס נרוש ז"ל, ספורטאי מצטיין, אלוף ישראל לנוער בג'ודו ובסמבו, חבר נבחרת ישראל, שנפטר בגיל צעיר לפני שלוש שנים. אלכס היה תלמיד מצטיין וכבר בגיל 28 סיים דוקטורט בכימיה אורגנית בטרם הלך לעולמו אותה שנה. עבודתו הוכרה על ידי ארגון כימאים כפריצת דרך וכיום מעל 20 מדינות, יחד עם מכון וייצמן, ממשיכות לפתח את שיטתו. התחרות נקראת גם "אליפות ערים תאומות" על שם הערים התאומות של ראשון לציון ואשר העירייה שלה אף היא בין נותנות החסות.

האליפות מתקיימת בשני ענפי ספורט, הג'ודו האולימפי ובענף הסמבו שהוא ענף אמנות לחימה מודרנית, במקור מרוסיה, המשלב בין ג'ודו והיאבקות. תחרות הסמבו בראשון לציון היא במסגרת סבב גביע אירופה עד גיל 17 והיא תתקיים ביום שישי. תחרות הג'ודו תיערך בשבת, ושתיהן בין השעות 08.30 עד 18.00 בהיכל הספורט העירוני גן נחום, רחוב תמר אבן 9.

רז קינסטליך, ראש העירייה: "אני רואה בספורט בראשון לציון את אחת המטרות הגדולות שלי בקדנציה הקרובה. יש לנו את הספורטאים וצוותי האימון הטובים ביותר ואני מתכוון לתת להם את כל הכלים על מנת להצליח".

מי שעומד מאחורי ארגון התחרות הם שני מועדונים, הפועל בת ים ועוצמה ראשון לציון, המועדון בו פבל מוסין, לשעבר מאמן נבחרת ישראל בג'ודו, הוא המאמן הראשי. מוסין הוא מאמנה-בעלה של הג'ודאית האולימפית אליס שלזינגר, ואילו המאמן הראשי של הפועל בת ים הוא המאמן הבכיר ומנכל איגוד הסמבו שי גייזינגר.

מוסין: "דמותו של אלכס נרוש ז"ל היא דוגמה מצוינת לשילוב של ספורט, מדע וחברות אמיתית. כך אנחנו מחנכים את דור העתיד במטרה לייצר חברה טובה יותר ומוצלחת".

מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "אני מאחל למארגנים ולמשתתפים הצלחה בתחרות. מגיע יישר כוח גדול לאלה שזוכרים ומזכירים את נרוש".