מאוחדים ואדומים

מרכז הפועל התגייס לקידום פרויקט מיוחד של כדורסל בפריפריה, האיחוד בין מועדון המועצה האזורית גליל תחתון והמועצה המקומית כפר תבור, הפועל גליל תבור, פרויקט גלילי חדש שיקבל ליווי וסיוע מאת מרכז הפועל

מנכ"ל מרכז הפועל יורם ארנשטיין וסגנו עודד נחמן, המרכז את ענף הכדורסל בהפועל, סיכמו על כך עם מנהלי מחלקות הספורט הצפוניות, ארי מובסוביץ מהגליל ועמית אבני מתבור. האיחוד כולל 13 קבוצות, מבוגרים דרך נשים ועד קט-סל באזור המיושב בכ-20 אלף תושבים.

בעבר היו לשתי המועצות קבוצות נפרדות, מפוזרות בין היישובים, חלקן משחקות במגרשים פתוחים. הכדורסל כמעט שנעלם מהאזור בעשור שעבר עד שבמועצה האזורית גליל תחתון לקחו את הנושא לידיים, וכעת מקווים להשתדרג עוד יותר בעקבות האיחוד החדש. אולם הקבוצה המאוחדת נמצא בכפר תבור, שם משחקת קבוצת הנשים בליגה א' וקבוצת הגברים בליגה ב'. לקבוצת הנשים סיכוי לא רע להעפיל לליגה הארצית.

מובסוביץ: "נפגשנו ביחד, מנהלי הגליל והתבור, אצל יורם ועודד במרכז הפועל, ואנחנו מאוד שמחים על כך שנרתמו לעזור לנו. חשוב לנו שיש את מרכז הפועל כמו אמא ואבא שדואגים לנו מלמעלה מה גם שקבוצות חדשות לא מתוקצבות בשלוש השנים הראשונות. זה לא מובן מאליו".

המועדון החדש יזכה לאימוני מצוינות עבור ילדים מצטיינים בבתי הספר לכדורסל, וכן הובא יועץ חיצוני לכושר גופני, תחום חיוני עד מאוד בספורט המודרני. אופיר בן קדר מונה לתפקיד המנהל המקצועי של הפרויקט, ואילאיל קנטי היא העוזרת שלו בתחום הלוגיסטי. בפרויקט משולבים מאמנים צעירים שצמחו באזור.

פרט לאולם הראשי בכפר תבור משחקות קבוצות המועדון באולמות גבעת אבני וקיבוץ לביא, ובאין ברירה מתקיימים חלק מאימוני הילדים במגרשים פתוחים. מכיוון שמדובר ביישובים קטנים המפוזרים על פני שטח גודל, יש צורך בהסעות המייקרות את הפעילות ומקשות על ההורים והמועצות.

מובסוביץ: "הסיוע של הפועל הוא כמו אוויר לנשימה עבורנו. כך גם בזמנו סייע לנו רכז הטניס שולחן של הפועל, איז'ו ויינר, שכן הגליל התחתון מהווה חממה של הענף. גם בג'ודו יש לנו אימפריה קטנה וספורטאית אחת שכבר מתאמנת עם הנבחרת בווינגייט. בכדורסל, אנחנו מאוד גאים בשפע המאמנים הצעירים שלנו שנכנסו למערכת. הם יקבלו השתלמויות, ואילו החניכים הצעירים שלהם יזכו לאימוני אקסטרא של העשרה בבוקר לפני הלימודים וביום שישי בצהריים".

תמונות: פז עפרוני