לתפארת רמת ישראל

הפועל רמת ישראל. במרכז היו"ר יניב נח
הפועל רמת ישראל. במרכז היו"ר יניב נח
בשביל זה יש ספורט, בשביל זה יש כדורגל. הפועל רמת ישראל היא לא רק מקור לגאווה עבור שכונות דרום תל אביב אלא בית שני ואבן שואבת לצעירים, אלטרנטיבה לרחוב ולפשע. מרכז הפועל גאה לסייע

מועדון הכדורגל של הפועל רמת ישראל, שכונה במזרח תל אביב, לא מפנטז על טייקון שייקח אותו עד הצ'מפיונס ליג. יור הקבוצה, יניב נח בן ה-44, שחקן עבר בקבוצה, "מסתפק" ביעד החינוכי-חברתי של המועדון הצנוע והסימפטי, והוא, להיות אבן שואבת עבור צעירי שכונות דרום העיר. להיות בית שני, מקום בו עוסקים בספורט, מטפחים רעות, פעילויות חברתיות, והכל כדי להמנע מפיתויי הרחוב והבטלה המובילים אל סמים, אלכוהול ופשע.

אל ערכים כאלה מתחבר מרכז הפועל, שמסייע למפעל חשוב זה לשרוד תחת תקציב זעום ועליית תעריפי ביטוח.

נח: "בהחלט יש בעיר מקומות מהם צעירים יכולים להדרדר, אבל כשאתה מוציא את המרץ שלך באימונים ומשחקים, ובפעילויות אחרות מחוץ לשעות הכדורגל, אז כבר לא נשאר לך כח לשטויות. כבר כשהייתי שחקן בשנות התשעים זה היה מועדון משפחתי בו תמיד מגיעים שעה לפני כל אימון ונשארים שעתיים אחרי זה. משחקים ששבש, ביליארד, טניס רגל ועוד. חלק מהילדים מגיעים ממשפחות קשות יום. אם היינו יודעים על מישהו שסובל מבעיה ספציפית, אספנו עבורו סל מצרכים והבאנו למשפחה. היתה אחדות מטורפת".

ירון כהן המאמן והבעלים יחד עם מני לוי שחקן פעיל וחבר הנהלה

מצד שני, לא קל להחזיק קבוצת כדורגל. הפועל רמת ישראל רשמה העפלה היסטורית לליגה בשנת 2004, נשרה כעבור שבע שנים ועלתה שוב ב-2013. בינתיים, המגרש שלה ברחוב קיבוץ גלויות נלקח על ידי העירייה לצרכים אחרים והיא עברה לשחק במתחם וולפסון של הפועל תל אביב. החיים בליגה ב הפכו לקשים יותר בעקבות התעצמות כלכלית של היריבות, ובעונה שעברה שרד המועדון רק לאחר ניצחון בקרב פנדלים מול ביתר רמת גן.

הקבוצה התאחדה עם קבוצה שכונתית אחרת מהאזור, הפועל קרית שלום, ועדיין, לא יכולה להרשות לעצמה אפילו חצי מקצוענות. השחקנים עובדים כמו כל אדם רגיל לפרנסתו, ואולי בהמשך יקבלו מהעירייה מגרש חדש בספורטק דרום.

נח: "ידעתי שאני כבר לא רוצה להתעקש על ליגה ב. אנחנו לא משלמים משכורות. אספנו שחקנים מכל השכונות מסביב לאחר שהודענו על איתור. הבאנו צעירים חדשים ואנחנו בונים אותם. פתחנו מחלקת נוער. המטרה היא להחזיר עטרה ליושנה, את תחושת הביחד של המועדון תוך כדי חינוך להישגיות ושאיפה להצלחה".


נח מבקש לציין את הסיוע של מרכז הפועל בניווט המועדון בימים לא פשוטים: "מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, הוא כמו אבא בשבילנו. בלעדיו כבר לא היינו שורדים. בכל בעיה בה נתקלנו הוא היה שם בשבילנו, בעצות ומעשים, בביטוחים ובכל סוגיה אחרת. הפועל זה הבית האמיתי שלנו".