למה לי פוליטיקה עכשיו?

הפועל אורנית מוליכה את ליגה ג' שרון אחרי שצלחה את המכשול הפלסטיני בפיפ"א ועכשיו היא מתכוננת לדרבי השומרוני מול אריאל. המטרה: ליגה ב' ומגרש משודרג

ערב דרבי ההתנחלויות בסוף השבוע מול אריאל, מוליכה הפועל אורנית את טבלת הכדורגל של ליגה ג' מחוז השרון בתקוה לעבור בשלום את המפגש מול הקבוצה המתחזקת של השומרון ולצאת לפגרת שזרוע החורף כשהיא מביטה מהפיסגה על כל הליגה.

רק לפני שלוש שנים נוצר האיחוד בין הפועל לבין ביתר ביישוב הקטן שליד חומת ההפרדה. תחת דגל הפועל, ולאחר שסיימו במקום ה-5 אשתקד, גבר התאבון. אריה רוקח, יו"ר המועדון: "יש לנו קבוצה שרוצה לעלות לליגה ב. אני מקווה שהמועצה המקומית תשדרג לנו את המגרש המכיל גם קבוצות נוער ובית ספר לכדורגל לילדים. אין לנו כיום תאורה תקנית למשחקים, למשל. אם נעלה ליגה ניאלץ לעזוב את המגרש ולארח במקום אחר".

הפועל אורנית חמקה לאחרונה מבעיה אחרת, כשפיפ"א דנה בתביעה פלסטינית להחרים את הקבוצות הישראליות שמעבר לקו הירוק, אבל נשמה לרווחה לאחר שנדחתה התביעה. רוקח: "לא האמנתי שנוחרם ואני לא נכנס לפוליטיקה אבל כבר הכנתי אלטרנטיבות בראש העין או כפר קאסם. אנחנו רק באים לשחק וליהנות. אם חלילה זה היה קורה, המדינה היתה צריכה לתת לנו תשובה".

רוקח גם לא רואה סתירה בין ההשתייכות להפועל לבין המיקום בשומרון: "אורנית זה לא מקום שהגיעו אליו אנשים לגור מתוך אידאולוגיה אלא לטובת איכות חיים. התושבים כאן מצביעים מרץ, הבית היהודי, כחלון, ליכוד ועבודה כמו בכל מקום אחר".

וכשהפוליטיקה נדחקת הצידה יש ספורט, והחניכים של המאמן מנשה (נני) ששה, דוהרים בצמרת על סגל ביתי פלוס כמה שחקנים שביקשו לקבל את הבמה. הכוכב הוא אבירן בניטה, שכבש 12 שערים בעונה שעברה וכבר עומד העונה על 4 שערים.

רוקח: "מקווים לעבור את אריאל עם ניצחון לפני הפגרה ואז לעשות חשבון נפש והיערכות לקראת ההמשך. מקווה שנעשה את העבודה".